V týmu si to pěkně sedlo, ohodnotila Giacintova první měsíce v nové funkci

V Žabinách prožila jedny z nejnáročnějších i nejpěknějších okamžiků své hráčské kariéry. Nyní Gabriela Giacintova sleduje vypjaté zápasy holek z Rosničky v roli týmové manažerky. A ani po úspěšné základní části nejvyšší české ligy ji basketbalistky Žabin Brno volno na duši nedají, neboť v sezoně znovu přituhuje.

Basketbalový dres vyměnila bývalá mrštná rozehrávačka Gabriela Giacintova za oblek a místo dirigování útoku tak koordinuje dění v týmu. I přesto je to právě lavička, kde si svoji novou pozici užívá nejvíce. „Těší mě každý vyhraný zápas a projevená upřímná radost ze strany holek,” přiblížila, co ji v klubu dokáže nejlépe zvednout náladu.

Naopak největším úskalím pro šestatřicetiletou rodilou sportovkyni byl odchod dvou hráček během sezony. „Pro nikoho to není příjemné, ale musí se fungovat dál,” řekla. A podle Giacintove to v Žabinách funguje velmi dobře. „Holky jsou super, ráda se s nimi potkávám i mimo basketbalovou halu. A s klukama z realizáku je sranda,” pochválila náladu v týmu.

O dobrém rozpoložení brněnského celku hovoří i jejich výsledky. Giacintova ve své poslední sezoně v Žabinách navrátila titul mistryň Českého poháru zpátky na Rosničku. A letos trofej pro vítězky vyzdvihla také, když Žabiny potřetí v řadě triumfovaly v Českém poháru a i obhájily prvenství v poháru Federálním.

A přestože jí mrzí vypadnutí z Eurocupu, má ze svých dosavadních prvních měsíců zpátky v žabinských řadách dobrý pocit. „Myslím si, že si to mezi náma všema pěkně sedlo. A snad pomáhám oběma stranám tak, aby měli všichni ty nejlepší podmínky k trénování a hraní,” přiznala.

Sezona zraje pro loňského českého vicemistra do finiše, takže ideální rozpoložení kabiny je potřeba ještě více. Po druhém místě v základní části Chance Ženské basketbalové ligy chtějí Žabiny potvrdit svoji pozici i do následujícího play-off, kde stejně jako loni plánují ukořistit co nejcennější medaile. Jak zdařilá bude jejich cesta, můžou příznivci žabinského basketbalu sledovat z dějiště haly Rosničky.