Z Ostravy se Žabiny vrací s druhým bodem v sérii

I druhý čtvrtfinálový duel dle papírových předpokladů ovládly basketbalistky Žabin Brno, tentokrát rozdílem 81:64. Domácí Ostrava sice opět dokázala první polovinu vzdorovat, na podkošové duo Stoupalová-Cunane však ještě lék nenašla. Brňanky si tak ve středu mohou zajistit postup do semifinále.

Žabiny sice vstoupily do druhého čtvrtfinálového klání v útoku více zkoncentrovaně, domácí Ostravačky se však tříbodovými hody dokázaly po celý první poločas držet na dostřel. Nástup brněnského celku po poločasové pauze ale zachytit nedokázaly. Hostující Žabiny třetí desetiminutovku ovládly poměrem 22:5 a zajistilo si tak finální náskok.

Stejně jako v zápase na Rosničce měly Žabiny i v ostravské hale měly výhodu zejména pod košem. Pivotmanky Natálie Stoupalová a Elissa Cunane se blýskly výkonem double-double, na které dopomohlo i celkově 21 brněnských asistencí. A stejně jako po prvním duelu, nebyly Žabiny zcela spokojené i tentokrát. „Dnešní zápas jsme sice vyhrály, ale moc kladně to hodnotit nemůžu. Nastavily jsme si nějaké pravidla, které jsme nerespektovaly a v obraně nebyly dostatečně agresivní. Vítězství přisuzuji třetí čtvrtině, kde jsme konečně v obraně začaly hrát tak, jak potřebujeme. A to nám přispělo k výraznému náskoku,“ přiznala kapitánka Stoupalová.

Do zápasu nezasáhly ze základní rotace Petra Záplatová, ani Nikolina Knežević, které se trenéři rozhodli vzhledem ke zranění z předchozího duelu pošetřit. Do sestavy a hlavně na hřiště se naopak vrátila Aneta Kytlicová, která svůj comeback ozdobila deseti body. Přes dvouciferné číslo se přehouply i letošní tradiční žabinské opory Eliška Hamzová a Simona Sklenářová.

Rozhodnout sérii mohou Žabiny před domácím publikem již ve středu 27. března na Rosničce. Případné semifinále je na programu první dubnový týden. „Výhra mě těší, ale do středečního zápasu musíme vstoupit koncentrovaně, pohlídat si ztráty a být mnohem více agresivnější v obraně,“ dodala Stoupalová.

SBŠ Ostrava vs. Žabiny Brno 64:81 (19:24, 22:21, 5:22, 18:14)

Body: Stoupalová 20 (+10 doskoků), Cunane 15 (+ 12 doskoků), Hamzová 13, Sklenářová 12, Kytlicová 10, Dudášová 7 (+ 7 asistencí), Mezihoráková 2, Kalná 2, Buřtová 0, Knežević, Nétková a Záplatová nenastoupily