Žabiny si ve středu mohou zajistit postup do semifinále

První čtvrtfinálový „mečbol“ mají na mušce basketbalistky Žabin Brno. V play-off Chance ŽBL již dvakrát porazily své soupeřky ze SBŠ Ostrava, a ve středu 27. března tak mohou ukončit před domácími fanoušky první sérii. A přesně s tímto záměrem chtějí do třetího kola nastoupit.

Basketbalistky Žabin rozehrály první duel play-off minulou středu na Rosničce, kde si po vítězství 81:54 připsaly první bod. Podobným výsledkem 81:64 dokázaly ovládnout i odvetné utkání v prostorách Ostravské univerzity. Série se ve středu 27. března vrátí zpátky na Rosničku a svěřenkyně Viktora Pruši ji tak mohou finálně ukončit.

Cílem však není jenom zvítězit, ale i předvést kvalitní hru, se kterou v předchozích dvou kolech nebyli trenéři zcela spokojeni. „První dva zápasy čtvrtfinále zatím plníme povinnost, ale naši hru hrajeme jen v momentech a pouze když je potřeba. V tom třetím bychom rádi konečně byli konzistentní a demonstrovali naši skutečnou převahu. O naší výhře a postupu do semifinále nemůže být řeč,“ pravil hlavní kouč Viktor Pruša.

Třetí kolo čtvrtfinále mezi Žabinami a Ostravou startuje na Rosničce od 18 hodin a živý přenos poskytne opět platforma TVcom.