Žabiny v play-off hrají pro týraná zvířata

Nejen vášnivá basketbalistka, ale zejména psí máma. Petra Záplatová miluje zvířata a pro svoji Railey by udělala první poslední. Lásku ke svým mazlíčkům však bohužel nesdílí poměrně velké procento majitelů. Osudy týraných zvířat bývalou českou reprezentantku v poslední době zasáhly natolik, že se rozhodla využít svých “sportovních sil” a finančně pomoci organizaci Běhejme a pomáhejme útulkům. Od středečního utkání až do konce sezony se lidé mohou zapojit do speciální sbírky, která proběhne na každém domácím zápase, aby přispěli na péči o týraná zvířata.

Opuštěná, podvyživená, zanedbaná a zraněná. Taková jsou zvířata, která již deset let zachraňují dobrovolníci i odborníci z organizace Běhejme a pomáhejme útulkům . Mimo akutní pomoc zajišťují i následnou péči, operace a opatření, aby se osudy mazlíčků opět neopakovaly. Svoji pomoc nabídly již přes dvě stě útulkům po celé České republice a každoročně pořádají i speciální běhy na vybrání potřebných financí pro jejich chod.

Ty nejsilnější příběhy sdílí i na sociálních sítích. A právě zde si jich všimla Petra Záplatová a rozhodla se přiložit ruku k dílu. „Už po několikáté mě velmi zasáhl příběh o týrání zvířat, o kterých informovala organizace, která se jmenuje Běhejme a pomáhejme útulkům. Já sama psy miluju a jednoho skoro “útulkáče” doma mám. Nedokážu pochopit a nerozumím tomu, že tato zvířata musí trpět a proč jim někdo stále dělá takovou bolest,” svěřila se s příčinou založení sbírky Záplatová.

Mediálně nejznámější je například osud Beníka. „Jednalo se o psa, do kterého se střílelo, poté byl zahrabán a zaživa pohřben. Zcela to mnou otřáslo. Případů je mnohem víc a o těchto hyenistických a drastických zacházení by se mělo začít hodně nahlas mluvit. A to mě přivedlo k myšlence využít můj hlas a dosah naší basketbalové komunity, žabinské rodiny a všech lidí se srdcem na správném místě, kteří si také myslí, že toto chování do naší společnosti absolutně nepatří. Proto jsem se rozhodla pro sbírku a děkuji Žabinám, že můj nápad podpořily,” doplnila dvaatřicetiletá křídelnice historicky nejúspěšnějšího českého klubu.

Od třetího čtvrtfinálového zápasu, tedy středy 27. března, proto budou moci fanoušci osobně přispět na týraná a opuštěná zvířata. A i jen symbolická částka pomůže pomoci zvířatům postavit se znovu na nohy. “Od teď do konce sezóny může kdokoliv na každém domácím zápase přispět v rámci vstupeného a vyvěšených QR kódů, třeba i pětikačkou, a umožnit tak zdravotní péči, kterou mnohdy veterináři zvířatům poskytuji zcela zdarma. Kdokoliv bude chtít podpořit naši sbírku, budeme nesmírně rádi,” přiblížila.

Speciální QR kódy odkazují na transparentní účet organizace. Celý výtěžek následně Záplatová s týmem předá zakladatelům Běhejme a pomáhejme útulkům . “Vybrané peníze by byly použity na pomoc a bohužel hlavně mnohdy na záchranu životů týraných zvířat. Pojďme společně dát druhou šanci těmto zvířatům. Předem všem moc děkuji,” dodala s vírou, že se basketbalová komunita opět spojí za dobrým účelem.

POMOZTE I VY A DEJTE ŠANCI NA DRUHÝ ŽIVOT