Žabiny jsou v semifinále, Ostravu porazily i do třetice

Hladký postup do semifinále si zajistily basketbalistky Žabin Brno. Soupeřky ze SBŠ Ostrava porazily i ve třetím vzájemném utkání play-off a ovládly tak čtvrtfinálovou sérii 3:0. Na jméno svých soupeřek si však minimálně jedno hrací kolo budou muset ještě počkat.

Ani ve třetím čtvrtfinálovém zápase Žabiny nezaváhaly a Ostravanky na Rosničce zdolaly vysokým rozdílem 71:41. Přestože se do hostující sestavy vrátila na poslední zápas sezony podkošová posila India Pagan, byly to opět žabinské pivotmanky, které pod košem dominovaly. „Máme za sebou dobrý zápas, přestože to bylo z naší strany stále pomalejší. Poslední tři čtvrtiny jsme se ale zaměřily na obranu, snažily se limitovat naše ztráty a přitlačit v přechodu do útoku,“ popsala Elissa Cunane, která si s 10 body a 10 doskoky opět připsala výkon double-double.

Pro Ostravu tak třetí porážka v play-off znamená konečnou v letošním ročníku Chance ŽBL. A přestože v sérii prohrály nejrychlejším možným způsobem, jsou s ní spokojené. Mnohem více, než se samotným startem ligy. „Bohužel jsme se začátkem sezony dostaly do tísně, kdy těch výher nebylo tolik a už jsme mohly být jen šesté. Jenže jsme nakonec skončily sedmé a šly tak na Žabiny, což je po USK druhý nejtěžší soupeř. Myslím si, že jsme se s nimi popraly čestně. Jsem ráda, že jsme jim to nedaly zadarmo a bojovaly jsme, jsem na holky pyšná,“ okomentovala nejzkušenější hráčka Ostravy Tereza Motyčáková.

Žabinám naopak jejich sezona pomalu graduje. Jejich jindy kvalitní výkon je však stále trošku zaseklý a trenéři ani třetí duel nehodnotili zcela kladně. „Opět není úplná spokojenost s předvedenou hrou, i když z těch tří zápasů byl tento, zejména v úvodu a útoku, asi nejlepší. Měli jsme hodně míčů, které jsme si dobrým pohybem půjčovali. Neproměňovali jsme ale s velkým procentem úspěšnosti,“ vysvětlil nespokojenost asistent Michal Martišek.

I přesto je  výhra v sérii 3:0 těší. „Jsme rádi, že to máme za sebou. Teďka nás čeká týden tvrdé přípravy na semifinále, kde víme, že to bude daleko těžší. Věřím, že se za ten týden zkoncentrujeme na věci, které nám poslední zápasy docela haprovaly a že formu doladíme tak, abychom v semifinále byli úspěšní,“ dodal Martišek.

To by měly Brňanky rozehrát po Velikonocích doma ve čtvrtek 4. dubna. Na své soupeřky si však budou muset ještě počkat. Pokud by jejich městské rivalky totiž zvítězily nad Levharticemi Chomutov, fanoušci by se dočkali brněnského semifinále. Pokud však KP Brno prohraje, půjdou Levhartice jakožto šestý tým základní části na první ZVVZ USK Prahu. Na Žabiny by tak připadl vítěz duelu BLK Slavia Praha – Sokol Hradec Králové.

Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 71:41 (18:13, 18:9, 17:12, 18:7)

Body: Stoupalová 16 (+15 doskoků), Hamzová 11 (+ 8 doskoků), Záplatová 11, Cunane 10 (+10 doskoků), Sklenářová 6, Knežević 6, Mezihoráková 5, Kytlicová 3, Dudášová 3