Rosnička odstartuje ve čtvrtek brněnské semifinále

Již ve čtvrtek 4. dubna nastoupí brněnské Žabiny proti svým rivalkám z Králova Pole do série o finále Chcance ŽBL. Basketbalistky z Rosničky mají výhodu prvního domácího utkání i letošní vzájemnou vítěznou bilanci. Od derby si slibují velmi vyrovnaný boj a zaplněnou halu, na což se v gradující sezoně velmi těší.

Sportovní hala Rosnička hostí první semifinálové kolo, v němž se ve čtvrtek od 18 hodin před obrazovkami Nova Sport střetnou dva brněnské celky. Vedle druhého jednoznačného duelu mistrovského ZVVZ USK Praha a Hradce Králové si tak sportovní fanoušci mohou vychutnat opravdu napínavou porci basketbalu, kterou si v derby slibují i samy Žabiny. „Za semifinálového soupeře jsme rádi. S KP to budou kvalitní a nejspíše i vyrovnané zápasy, které pro oba týmy mohou být jak zajímavé, tak prospěšné pro přípravu do dalších bojů o medaile,“ potvrdila Petra Záplatová.

Zatímco Žabiny proklouzly čtvrtfinálem hladce 3:0 proti Ostravě, jejich soupeřky o své účasti v další fázi play-off musely rozhodnout až v pátém zápase. V něm však proti Chomutovu potvrdily svoje kvality a třetí místo po základní části. O příčku výše se umístily právě Žabiny, které ve všech letošních duelech Královo Pole porazily.

Ani jedno z nich však nemělo od začátku do konce pro jeden či druhý tým zcela jednoznačný průběh, jak už to v derby bývá. „Poslední konfrontace s KP skončila s trochou štěstí výhrou v poslední vteřině. Říkám s trochou, jelikož jsme se vrátily do zápasu, kde jsme ztrácely 26 bodů a to je proti takovému soupeři velká paráda. Ale zároveň to byl jediný zápas, který se v této sezóně dal považovat výsledkově do posledních minut za celkem vyrovnaný,“ upozornila Záplatová. V základní části totiž žabinské hráčky i přes vyrovnané pasáže dokázaly zvítězit 82:71 a 82:75.

Jak moc vyrovnané bude první semifinále, Záplatová nechce odhadovat. „Nechci říkat, že už se ničím nepřekvapíme. Takticky se může každý tým “zaskočit” asi vždy. Ale víme o silných a slabých stránkách jednotlivých hráček a ty se musí eliminovat. KP se snaží hodně běhat dopředu a sází na střely z tříbodového oblouku. Může se tedy zdát, že mezi námi je rozdíl pouze ve výhodě našich vyšších podkošových hráček, ale myslím, že i v dalších aspektech bychom měly vyčnívat spíše my. Každopádně to rozhodne a ukáže až na hřišti a ať vyhraje ten lepší tým,“ dodala.