Vítězná vlna v ŽBL pokračuje i po utkání s oslabeným Chomutovem

I přes úvodní zaváhání v první čtvrtině porážíme Levhartice Chomutov vysokým rozdílem 74:52. Po pátém souboji v nejvyšší české ženské lize zůstáváme neporaženi a držíme se v čele soutěže. Střelecky se dařilo zejména Natálii Stoupalové a hostující sedmnáctileté Valentýně Kadlecové.

Jak kdybychom si ze čtvrtečního utkání ponechali špatnou střeleckou formu. Tak vypadala úvodní desetiminutovka z naší strany v duelu s Chomutovem na domácí palubovce. Žabinské basketbalistky se nedokázaly prosadit z pod koše, ani z delší vzdálenosti. Zpoza trojkového oblouku jsme ze sedmi pokusů netrefili jediný koš. Soupeřkám se naopak vstup do utkání vydařil a po první čtvrtině vedly 9:13.

To se v druhé části poločasu změnilo v náš prospěch. Hráčky začaly proměňovat střely i nájezdy a pomalu stahovaly náskok protihráček. Bohužel ve čtvrté minutě při nájezdu Michaele Vackové vypadlo koleno a zápas tím pro ni skončil. Žabiňačky však bojovaly dál a dvě a půl minuty před koncem se dostaly do vedení, které již nepustily. Do šaten jsme odcházeli za stavu 25:19.

Třetí čtvrtina rozhodla o výsledném stavu našeho souboje 4. kola Renomia ŽBL. Soupeřky jsme přestříleli 29:12 a potvrdili tak roli favorita. Čerpali jsme hlavně z chyb soupeře, rychlých protiútoků a druhých šancí. Následná vyrovnaná poslední čtvrtina tak nezabránila tomu, abychom si připsali další vysokou výhru v lize.

Bodově se za náš tým blýskly pivotmanky Natálie Stoupalová, která se 13 body a 12 doskoky zaznamenala double double, a Anna Jurčenková (12b). Pozadu nezůstala ani Bria Holmes (12b) a Eliška Hamzová (10b). „Myslím si, že utkání dopadlo dobře. Měli jsme těžký Eurocupový zápas, ze kterého jsme vyšli krátce. Ale podařilo se nám posbírat energii a dnes vyhrát, což jsme chtěli. Teď už jsme připravení na další zápas,“ prozradila Holmes.

Za Levhartice se znovu nejvíce prosadila dorostenka Valentýna Kadlecová (16b) a bývalá reprezentantka Kateřina Bartoňová (14b). „Začali jsme skvěle. Dařily se nám rychlé protiútoky, dávali jsme koše. Pak nám došly síly, protože jsme dojeli v menší sestavě, kdy nám chyběly dvě hráčky ze základní pětky. Potom jsme už prohrávali o 20, ale bojovali jsme až do konce,“ okomentovala mladičká Kadlecová.

Do utkání nezasáhly stále zraněné křídelnice Lenka Šoukalová a Adéla Buřtová. Litevka Monika Grigalauskyté si v Eurocupové premiéře pohmoždila zápěstí a v sobotu nenastoupila. Soupeři přijeli také oslabení, chyběla pivotmanka Tereza Vorlová a Michaela Krejzová.

Příští utkání Renomia ŽBL odehrajeme až 17. listopadu v Hradci Králové. Mometálně nás čeká měsíc plný evropských soutěží. Ten nejbližší je příští středu 21. října v Londýně.

Reakce trenérů:

Žabiny Brno – Viktor Pruša: „Dneska povinné vítězství. Ale bylo to těžší z pohledu fyzického a mentálního se nastartovat po čtvrtečním utkání, které nás ještě teď hodně mrzí. Každopádně jsme rádi, že jsme to nějakým způsobem ubojovali. I když nás to, doufám ne na dlouho, stálo zranění Míši Vackové. Teď máme prostor pro relax aspoň jeden den. Jsme už hlavama trošičku fokus na Londýn. Holkám gratuluju, že to na morál dneska zvládly. Každé vítězství se počítá a je důležité.“

 

 

Levhartice Chomutov – Jozev Rešetár: „První polovina nám vycházela. V obraně s úbytkem sil při nižší rotaci jsme pak pustili soupeře do velkého bodového odskoku. Na druhé straně je chvályhodné, že dostaly velký prostor i naše juniorky. To splnilo účel.“

 

 

 

Žabiny Brno – Levhartice Chomutov 74:52 (9:13, 16:6, 29:12, 20:21)

body: Stoupalová 13 (+12 doskoků), Jurčenková 12, Holmes 12, Hamzová 10, Vondráčková 8, Beránková 7, Kopecká 6, Galíčková 4, Záplatová 2, Vacková 0 (nedohrála)