Vzhůru na London Lions!

Dnes Žabiny odlétají směr Londýn, kde sehrají ve středu 2O. října druhé kolo Eurocupu. Pokyny zní jasně, předvést kvalitní výkon, vyvarovat se stejným chybám jak v utkání s Belgií a vrátit se s výhrou.

London Lions jsou taktéž nováčkem soutěže. Na rozdíl od nás však letos mají za sebou odehrané tři utkání ve druhé nejvyšší evropské lize, dvě v kvalifikaci a jedno v základní skupině. V kvalifikaci porazily soupeřky z Kanárských ostrovů a minulý čtvrtek vyloupily Angličanky půdu německého Rutronik Stars Keltern.

Po velice vyrovnaném úvodním zápase a dramatické koncovce si Lions odváželi výhru 78:81. Nejlepší hráčkou utkání se stala pětadvacetiletá Kennedy Madison Leonard. Rozehrávačka původem ze Skotska zaznamenala proti Kelternu 21 bodů a 6 asistencí, se kterými dovedla svůj tým do zdařilého konce.

V domácí nejvyšší lize se basketbalistky z Londýna drží po třech výhrách na prvním místě tabulky. Kromě Leonard se trenér Mark Roy Clark spoléhá na mladičký talent Holly Winterburn. Jednadvacetiletá křídelnice je nejmladší hráčkou klubové historie, která překonala hranici 1000 bodů. V Eurocupu má s průměrem 33,7 minut na zápas 19 bodů a 3,5 asistence. Minulé utkání proti Němkám však neodehrála.

Ze Žabin se letošní start v Eurocupu nejvíce vydařil Petře Záplatové, zaznamenala 19 bodů a 3 asistence. Na domácí scéně nadále předvádějí skvělé výkony pivotmanky Natálie Stoupalová a Anna Jurčenková, nebo křídelnice Michaela Vacková. Ta si však při posledním utkání s Chomutovem vyhodila koleno a místo souboje s Lions míří na operaci v Brně.

Klíčem k podařenému reparátu v Londýně je podle Jurčenkové soustředění se na hru po celou dobu utkání. „Máme za sebou náročný zápas s Castors Braine, kde jsem nezvládli posledních 5 minut a zbytečně vysoko prohráli. Do Londýna si musíme z toho vzít ponaučení a vydržet být koncentrované celých 40 minut. Očekáváme fyzicky náročný zápas s vysokým tempem hry a agresivitou. Bude to těžké utkání, ale věřím, že když budeme hrát naši hru a dodržíme to, co od nás trenéři požadují, tak i se šťastným koncem pro nás,“ prozradila.

Jak moc se hráčky ponaučí a potrápí své anglické protihráčky můžete sledovat tuto středu od 17 hodin našeho času na FIBA YouTubovém kanálu.