Vítězství v Ostravě

Dohrávku 3. kola Renomia ŽBL v Ostravě jsme zvládli úspěšně a spolu s vítězstvím 81:54 vezeme domů i průběžnou čtvrtou příčku v tabulce.

Čtyři a půl minuty s námi soupeřky dokázaly držet krok, pak ale přišla naše šňůra deseti bodů, z nichž osm nastřílela Kateřina Zohnová, mimochodem s šestnácti body druhá nejlepší střelkyně utkání, a pak už se Ostravanky jenom snažily dotáhnout.

Už od začátku utkání zatápěla soupeřkám Justina Matuzonyté, v první čtvrtině nastřílela deset ze svých celkových dvaadvaceti bodů. Zatímco první čtvrtina se tak nesla ve znamení dvou střelkyň – Matuzonyté a Zohnové, které dohromady zapsaly 18 z našich 23 bodů, ve druhé čtvrtině se dokazály ve chvíli, kdy se Ostrava dostala na dostřel pěti bodů, mobilizovat i další střelkyně a tentokrát už jsme dvouciferný náskok nepustili.

„Věděli jsme, že pokud tady chceme být úspěšní, musíme splnit tři věci. Když se podívám na čísla, je vidět, že se nám to podařilo. Jednak jsme předvedli týmový výkon z pohledu asistencí,  dále rychlý protiútok – i když bychom mohli hrát ještě účinněji, tak kdyby se to kolem těch 20 bodů pohybovalo v každém zápase, tak je to to, co očekáváme, a potom je to obranná fáze, celoplošný pressing, tlak na hráčky s míčem, 23 bodů jsme dali po ztrátách Ostravy, takže to se taky povedlo,“ hodnotil utkání trenér Viktor Pruša.