Kravaťáci do dresu

Před několika dny cinklo Žabinám na sociálních sítích upozornění, kterému jsme museli věnovat velkou pozornost. Generální manažer mužského celku mmcité1 Basket Brno Filip Jimramovský vyzval našeho generálního manažera Radka Šíra k souboji v 3×3 basketbalu.

Slovo dalo slovo, Radek výzvu po chvíli přemýšlení přijal a v neděli 10. listopadu v 11:00 v pavilonu Z brněnského výstaviště uvidí diváci souboj vpravdě unikátní. 
Autorem myšlenky je PR manažer mužského celku mmcité1 Basket  Jakub Mikšovský, který přemýšlel, jak oživit obyčejnou autogramiádu na sportovním veletrhu. „Výzvu jsem přijal s pocitem, že si půjdeme ze srandy zahrát basket. Pak se po mně chtělo první video, druhé video, pak se objevila zápasová grafika a nejvíce mě překvapilo, když jsme přijeli na utkání ŽBL do Ostravy a i tam o chystané akci věděli,“ nevěřícně kroutil hlavou vyzvaný Šír.

Ten do svého tříčlenného týmu nominoval Petra Bažíka, o němž je známo, že (kromě toho, že je jednatelem klubu) jde o největšího basketbalového srdcaře na Žabinách, a Kateřinu Galíčkovou, vicemistryni světa ve 3×3 do 18 let a stříbrnou medailistku z Olympiády dětí a mládeže ve střelbě na koš.
„Když mě Radek nominoval do svého týmu, věděl jsem, že ho v tom nemůžu nechat. A navíc, konečně jsem dostal příležitost ukázat světu svůj basketbalový um,“ směje se Bažík.

Jak je vidět, motivace týmu Žabin neschází, a i proto Radek Šír věří, že jeho tým zvítězí: „Myslím, že to bude rychlý zápas, požadovaných 10 bodů jako první určitě nastřílíme my,“ a dodává, že od jednoho z partnerů dostal nabídku na uspořádání večeře pro oba týmy. Protože přesně ta je ve hře. „Nabídky si cením, ale věřím, že nebude potřeba ji využít,“ uzavírá Šír.

Jeho protějšek z mužského celku nominoval do hry technického vedoucího Oldu Breicetla, kterého fanoušci Žabin dobře znají zpoza komentátorského pultu, a asistenta trenéra Martina Vaňka.

Na dodržování regulí dohlédne zkušený rozhodčí Ivo Melichárek a o komentář zápasu se postará sporťák Českého rozhlasu David Nekvinda.