Vlastní vinou vezeme prohru

Dnes se nám bohužel nepodařilo udržet tempo s Ostravou a na venkovní palubovce tak prohráváme 77:66.

I přesto, že jsme dobře zahájili, nepodařilo se nám tempo ani odhodlání udržet až do konce. Nedařilo se nám míč udržet v rukou. Jako bychom si místo míče házeli horký brambor. Příliš nepřispělo ani nízké % úspěšnosti co se trojek týká. Ta byla oproti soupeřovým 32% na mizivých 17%. 

Rozhodčí nenechali nic náhodě a přísně hodnotili každý nepovolený zákrok. V našem týmu s 5 fauly, a tedy vyloučením ze hry, provinily rovnou 4 hráčky. Celkově jsme tak nabídli soupeři 26 bodů z trestných hodů, kdy Ostrava tak proměnila bezmála 81 % z nich. 

Nejlepší střelkyní za Žabiny byla Stoupalová s 19body. Dvojciferné číslo si připsala i Hamzová (15 b.) a Vondráčková (10 b.), která dnes nastoupila do prvního utkání po zranění žeber.

Hlavní trenér Pruša prohrané utkání komentuje následovně: „Gratuluji Ostravě k zaslouženému vítězství. My jsme dnes nebyli schopni se vyrovnat soupeři v nasazení, důrazu, agresivitě a vůbec vůlí k vítězství. Bohužel pokud všechny míče, které jsou 50/50 má soupeř a pokud nejsme schopni odstavit hráče, a když už ho odstavíme, tak se necháme o něj pod košem obrat, nemůžeme vyhrát. To jsou věci, které rozhodují ta utkání. A tohle dnes Ostrava vybojovala. Když se k tomu přidalo to, že jsme byli naprosto impotentní jak z dlouhé vzdálenosti s 16% za 3 body a se 30% ze střední a krátké vzdálenosti za 2 body, tak v tomto spojení to nemohlo dopadnout jinak. Myslím si, že pro nás to musí být informace, že je potřeba se vrátit zpět k práci a trochu se zamyslet. Protože už druhý poločas v posledním utkání na Slovance nevěstí nic dobrého a dnes se to přesně ukázalo“.