Vlažně, ale úspěšně. Žabiny načaly play-off výhrou

V prvním čtvrtfinálovém utkání basketbalistky Žabin Brno podle předpokladů dokázaly soupeřky ze SBŠ Ostravy přehrát, a to i vysokým rozdílem 81:54. Se svým výkonem v úvodním kole série na tři vítězné však brněnský celek spokojený zcela není. Navíc se jim zranily opět Záplatová a Knežević.

Ne zcela ideální, leč podle výsledku nezřetelný, vstup do úvodního zápasu play-off předvedly basketbalistky Žabin Brno na domácí palubovce proti oslabené Ostravě. Ta přijela bez čtyř hráček základní rotace, neboť se jim zranily v posledním kole nadstavby v Chomutově.

I přesto je favorizované Žabiny přehrály vysoko 81:54. „Myslím si, že jsme odehrály velmi dobrý zápas. Předvedly jsme, na co jsme měly. Snažily jsme se hrát rychle, ale chyběly nám centimetry. Možná, že kdybychom proměnily pár jasných šancí, tak by ten výsledek byl ještě přijatelnější,“ polemizovala po zápase hostující trenérka Iveta Rašková.

Právě pod košem měly brněnské hráčky jednoznačně a doslovně navrch. Díky výškové převaze sbíraly doskoky na útočné i obranné polovině, a i proto Elissa Cunane opět dosáhla se dvaadvaceti body a šestnácti doskoky na skvělý výkon double-double. K ní se přidala s devatenácti body kapitánka Natálie Stoupalová. Patnáct bodů zaznamenala Simona Sklenářová, která proměnila i dvě trojky, které však tentokrát nezdobily žabinský útok. „Nevycházely nám moc střely a nebyl to náš zápas. Udržely jsme se ale v obraně a přeskákaly jsme je na doskocích,“ potvrdila rozehrávačka Adéla Mezihoráková, jež také zaznamenala jeden úspěšný hod zpoza tříbodového oblouku.

Nízké procento úspěšnosti Žabin má pravděpodobně na svědomí i fakt, že se během zápasu zranily dvě střelkyně Petra Záplatová a Nikolina Knežević, obě si poranily prst. DOmácí trenéři však doufají, že to nebude nic dlouhodobého, neboť obě budou potřebovat do dalších bojů. „Dneska se těžko hledají pozitiva. Určitě pozitivní je, že jsme vyhráli a výsledek může vypadat docela pohodlně, ale dneska to z naší strany nebylo povedené utkání. Vstup do zápasu, kdy soupeři chyběli dvě hráčky základní pětky, se nám nepovedl. Nechci říct, že jsme to podcenili, ale koncentrace zejména v první půli na základní činnosti nebyla taková, jakou vyžadují zápasy play-off. Od toho se odrážely i věci, které nám nevycházely, jak bychom si představovali. Utrápený výkon, který stačil na vítězství, ale představovali jsme si vstup do play-off jinak. Navíc se nám bohužel zranily dvě hráčky, u kterých doufáme, že to nebude nic dlouhodobého,“ okomentoval asistent Michal Martišek.

Na druhý duel čtvrtfinále odjede brněnský celek do Ostravy, kde v neděli sehrají odvetné utkání. Třetí zápas je na programu opět ve středu od 18 hodin na Rosničce.

Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 81:54 (14:13, 29:15, 20:10, 18:16)

Body: Cunane 22 (+16 doskoků) , Stoupalová 19, Sklenářová 15, Hamzová 11, Dudášová 6, Buřtová 5, Mezihoráková 3, Záplatová 0, Kalná 0, Knežević 0