Žabiny rozehrají čtvrtfinále s Ostravou na Rosničce

Čtvrtfinálová série na tři vítězné zápasy začne pro basketbalistky Žabin Brno již ve středu 20. března v 18 hodin. Na domácí palubovce vyzvou v prvním kole play-off soupeřky ze SBŠ Ostravy, proti kterým v posledních letech nepochybily a neplánují ani tentokrát.

Ideálně během tří zápasů. Tak chtějí absolvovat Žabiny Brno úvodní sérii letošního play-off Chance Ženské basketbalové ligy. Po základní části uhájily Brňanky druhé místo i v nadstavbě. A proto se ve vyřazovacích duelech střetnou ve čtvrtfinále se sedmým celkem SBŠ Ostrava, kde budou hráčky z Rosničky jasnými favoritkami.

Žabiny z jednatřiceti vzájemných ligových duelů s Ostravou padly pouze dvakrát. Poslední sezony navíc předvádí jednoznačnou převahu. Letos si se svými středečními soupeřkami poradily vysoko 101:77 a 96:57 a i v loňském čtvrtfinále nedaly nikomu šanci nad jejich sílou pochybovat, když sérii ovládly ve třech kolech.

A stejný průběh by loňské vicemistryně rády předvedly i tentokrát. „Do čtvrtfinále jdeme určitě s tím, že chceme vyhrát v co nejkratším čase. Nic ale nechceme podcenit. Musíme se soustředit na nás a hrát nás nejlepší basketbal,“ potvrdila slovenská křídelnice Brna Nikola Dudášová.

Sérii otevřou hráčky ve středu 20. března na Rosničce. Následně se přesunou na nedělní zápas do Ostravy. Sledovat všechny přenosy čtvrtfinále můžete online na platformě TVcomu, či jetě lépe – přímo z dějiště haly Rosničky.