Vítězná tečka nadstavby, Žabiny zdolaly i Slavii

Třetí letošní vzájemné střetnutí basketbalistek Žabin a Slavie se tentokrát obešlo bez jakéhokoliv drama. Domácí hráčky na Rosničce dominovaly již od první minuty a pražské soupeřky v posledním kole nadstavbové části zdolaly 94:54. Příští týden tak nastoupí do play-off proti Ostravě.

Brňanky do závěrečného utkání před play-off nastoupily rázně a již po úvodní pětiminutovce vedly nad Slavií dvouciferným rozdílem. Ten zásluhou opět skvělého týmového výkonu, kdy se do hra zapojily i všechny mladé hráčky Žabin, do poločasu navýšily na třicet bodů (49:29). A to i přes druhý dech Prahy. „Chtěly jsme začít agresivně, což se nám úplně nepovedlo. Dostaly jsme několik jednoduchých bodů po našich hloupých ztrátách. Ve druhé čtvrtině jsme hrály, co jsme docela chtěly. Přeci jen jsme sem nepřijely v nejsilnější sestavě,“ okomentovala hostující Vendula Krausová absenci střelkyně Suchanové a rozehrávačky Dubniuk.

Povedenou hru předváděly Slavistky i po poločasové pauze, třetí desetiminutovku dokonce Žabiny přehrály 19:14. „Měly jsme na začátku velký bodový náskok, takže jsme na konci druhé čtvrtiny trošku polevily. Ale dostaly jsme se zpátky. Čtvrtá čtvrtina už byla jen na okrasu,“ hodnotila závěrečnou převahu domácích 31:6 nejmladší žabka Kateřina Kalná, která si po své nedávné premiéře v nejvyšší ženské lize vytvořila s 11 body nové osobní maximum.

Hostující tým byl i přes vysokou prohru s výkonem spokojen. „Přijeli jsme v okleštěné sestavě a myslím si, že jsme předvedli bojovný výkon po tři čtvrtiny, se kterým jsme spokojení. Poslední čtvrtinu jsme jim to naházeli do ruk a dostali tak lehké šoupáky, které otočily skóre. Chtěli jsme nechat zahrát všechny, co sem přijely, protože ve finále už v tabulce o nic nejde. Chceme se připravit na play-off a pošetřit síly,“ shrnul zápas asistent Slavie Michael Medvecký.

Vyřazovací boje vyhlíží i Žabiny, které do nich nastoupí v příštím týdnu doma proti SBŠ Ostravě. „Jsme rádi za vítězství, i když se zápas vyvíjel v takových vlnách. Máme týden do začátku play-off, které začíná od nuly. Víme, jaké jsou naše cíle, a postupně za nimi půjdeme. Věřím, že se k nám postupně připojí i Emma Čechová,“ dodal asistent Žabin Michal Martišek.

Žabiny Brno vs. BLK Slavia Praha 94:54 (26:12, 23:17, 14:19, 31:6)

Body: Hamzová 15, Sklenářová 12, Stoupalová 12, Kalná 11, Záplatová 9, Dudášová 9, Knežević 9 (+7 asistencí), Cunane 6 (+ 14 doskoků), Buřtová 4, Nétková 4, Mezihoráková 3