Nadstavbu ŽBL zakončí Žabiny doma se Slavií

Poslední ze čtyř duelů nadstavbové části Chance ŽBL odehrají basketbalistky Žabin Brno ve středu 13. března od 18 hodin na Rosničce. A již potřetí v sezoně vyzvou soupeřky z BLK Slavia Praha, s nimiž i přes velmi dramatický průběh vždy dokázaly udržet kladnou bilanci.

Před měsícem se v posledním vzájemném střetnutí základní části radoval brněnský celek právě na domácí palubovce. O vítězství 88:80 ale rozhodly tehdy ještě silně oslabené Žabiny až po napínavém duelu v prodloužení. Svoji sílu od té doby potvrzují i v nadstavbě. Brňanky podlehly pouze mistrovskému ZVVZ USK, přičemž dlouho sahaly po historickém triumfu.

Naopak Slavia na svoje první vítězství v nadstavbové části stále čeká. Zapsat by ho jistě chtěla na Rosničce. Domácí Žabiny jsou však v roli favoritů na své soupeřky opět pečlivě připraveny. „Na poslední zápas před play-off se moc těšíme. Proti Slavii jsme odehrály velmi náročné zápasy, zároveň jsme v nich ale předvedly velmi dobré výkony. Jelikož se s nimi letos potkáváme už potřetí, známe jejich silné stránky. Víme, že mají zkušené podkošové hráčky i střelkyně a že jsou agresivní na míči. Musíme se soustředit po celých čtyřicet minut, hrát jako tým a odrazit se v tvrdé obraně,“ prozradila taktiku americká pivotmanka Elissa Cunane, která v v obou předchozích duelech se Slavií zaznamenala double-double.

Středeční závěrečná zápas před play-off načnou Žabiny na Rosničce od 18 hodin. Při posledním domácím představení zaplnili fanoušci tribuny. Kolik lidí přijde své favoritky povzbudit tentokrát, a zda se jim opět odvděčí vítěznou tečkou, se dozvíme již za pár hodin.