Žabiny znovu sahaly po výhře, USK ale domácí půdu uhlídal

Žabiny Brno jsou čím dál blíže k basketbalovému převratu. I v letošním třetím vzájemném duelu s ZVVZ USK Praha dokázaly až do poslední čtvrtiny hrát s českým mistrem a účastníkem euroligového Final4 vyrovnaně. Závěrečný defenzivní nátlak domácích však prolomit nedokázaly a v předposledním kole nadstavby ŽBL tak prohrály 68:86.

Téměř celé tři čtvrtiny držely basketbalistky brněnských Žabin s euroligovým finalistou krok. A nejen krok, po dlouhou část utkání dokonce určovaly tempo hry. Po nezachyceném vstupu do třetího kola nadstavbové části Chance ŽBL totiž zásluhou přesných trojek Petry Záplatové a dravých nájezdech Elišky Hamzové svěřenkyně Viktora Pruši nad domácími hráčkami na hale Královka dlouho vedly.

USK v závěru třetí desetiminutovky však přitvrdil v defenzivě a po šesti bodech v řadě do čtvrté čtvrtiny domácí hráčky nastoupily s mírným náskokem. A ten zásluhou tvrdé práce na obranné polovině postupně navyšovaly, když nutily Brňanky ke zbytečným chybám. Ty tak nakonec musely zkousnout hořkou porážku 68:86. „Výsledný bodový rozdíl zápasu je pro nás trochu těžký zkousnout, jelikož jsme 35 minut odehrály výborný zápas. Kdo zápas viděl, asi by nás pochválil. Myslím, že i trenéři byli po zmíněných 35 minutách spokojení. Hrály jsme naši hru, přehrávaly jsme je a chytře si vytvářely pozice. Ale my bychom chtěly hrát takto po celý zápas, až do poslední vteřiny, což se nám dnes vůbec nepovedlo,“ mrzelo po zápase Záplatovou.

Žabiny tak ani napotřetí letos nedokázaly dobře rozehrané utkání přelomit v historický úspěch. USK si pohlídal nejen domácí půdu, ale i letitou neporazitelnost na domácí scéně. „Každopádně USK patří mezi čtyři nejlepší týmy Evropy v dosavadním žebříčku sezóny, mají výškově a zkušenostmi navrh a to se ukázalo být klíčovým v posledních minutách,“ potvrdila nejlepší střelkyně Brna.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 86:68 (23:24, 19:21, 22:13, 22:10)

Body: Záplatová 18 (6 trojek), Hamzová 17, Stoupalová 14, Cunane 11, Sklenářová 4, Dudášová 2, Knežević 2, Buřtová, Mezuhoráková, Nétková (nenastoupily)