S mistrem potřetí. Žabiny chtějí opět konkurovat

Na vítězné vlně, avšak na půdu neporažených. Žabiny čeká v sobotu 9. března nejtěžší soupeř nadstavbové části. Od 17 hodin se totiž utkají na pražské hale Královka s čerstvými, avšak již pravidelnými, účastníky Final4 Euroligy – ZVVZ USK Prahou. Tuto sezonu však s nimi dokázaly držet krok, a stejného výsledku chtějí docílit i tentokrát.

Žabiny naposledy prohrály před devíti zápasy. Vítěznou šňůru brněnských basketbalistek ale můžou v sobotu přetrhnout hráčky ZVVZ USK Praha, jejich poslední přemožitelky a jediný neporažený celek ligy. Několikanásobný český mistr potvrzuje svoje kvality nejen v Chance ŽBL, ale i v nejvyšší evropské soutěži. Ve středu se svěřenkyně Natalie Hejkové posedmé v klubové historii kvalifikovaly na finálový turnaj prestižní Euroligy.

Žabiny však nic předem nevzdávají. V letošním prvním vzájemném utkání na Rosničce sahaly až do posledních pěti minut po historické výhře. A ani v odvetě v Praze si nevedly v roli outsidera špatně. „Zápasy proti USK nejsou nikdy lehké. Díky středeční výhře se kvalifikovali do F4 Euroligy a budou hrát tedy ve velké pohodě. I my bychom měly. Tuto sezónu jsme jim herně nejblíž, co jsme kdy byly a chceme to držet i v dalších střetech. Nejdůležitější bude se držet taktického plánu, co nám trenéři nastavili, a být celý zápas konkurenceschopné. Myslím, že pokud nebudeme dělat hloupé chyby, které často pramení z naivity a které takto zkušený tým vždy potrestá, tak můžeme odehrát velmi slušný zápas,“ prozradila Petra Záplatová.

Utkání prvního týmu se druhým můžete od 17 hodin sledovat v přímém přenosu na TVcomu.