Žabiny v Hradci potvrdily druhé místo pro play-off

Žabiny Brno po úvodním dramatickém zápase nadstavbové části Chance ŽBL nenechaly ve druhém kole nic v náhodě. Domácí Sokol Hradec Králové porazily díky skvělému prvnímu poločasu hladce 72:40 a potvrdily tak svoje postavení v tabulce, které jim zůstane pro vstup do play-off.

Basketbalistky brněnských Žabin se na první body ve druhém duelu nadstavbové části načekaly dvě minuty. Krásná souhra Elišky Hamzové a Elissy Cunane se ale následně roztrhl brněnský bodový pytel, dík němuž po prvním poločase vedly Žabiny vysokým rozdílem 17:48. Brňanky přehrávaly svoje soupeřky zejména na doskoku. Pivotmanka Cunane měla již v poločase s jedenácti body a jedenácti doskoky double double.

A stejný výkon si po útočně skromné třetí desetiminutovce připsala i Natálie Stoupalová. Trenéři tak v náročném programu prostřídali všech jedenáct hráček, a téměř všechny se podílely na celkovém triumfu 72:40. „Do zápasu jsme vstoupily dobrou obranou a skvělým útokem. Pohlídaly jsme si soupeřky hlavně na doskoku, čímž jsme si vytvořily hodně velký náskok už v první čtvrtině. Od poločasu to byla spíše taková utahaná hra, docházely nám síly. Ale pořád jsme si dokázaly udržet náskok a soustředěnost v obraně i útoku a dotáhly jsme to tak do úspěšného konce,“ popsala mladičká rozehrávačka Adéla Mezihoráková.

Žabiny si z Hradce vezou celkově již patnáctou výhru, díky níž si pojistily postup do play-off ze druhého místa. Na třetí KP Brno, které má shodně bodů jako BLK Slavia Praha, mají totiž před zbylými dvěma koly nadstavbové části o dvě vítězství více.

Sokol Hradec Králové vs. Žabiny Brno 40:72 (8:22, 9:26, 8:8, 15:16)

Body: Cunane 19 (+14 doskoků), Stoupalová 11 (+13 doskoků), Sklenářová 10, Hamzová 8, Dudášová 6, Záplatová 6, Mezihoráková 5, Buřtová 3, Knežević 2, Nétková 2, Kytlicová 0