Vybojovali jsme další výhru. Stav série 2:0

Z Ostravy si vezeme výhru s vysokým bodovým rozdílem 94:67. Stav série tak zůstává na naší straně a zvyšuje se na 2:0.

Scénář druhého kola play-off byl tak trochu opačný než se odehrál v pondělním utkání. Do začátku jsme se vrhli po hlavě. Hra byla velmi dynamická a přelévala se z jedné strany na druhou. Nikoho tak nepřekvapí, že první čtvrtina skončila dosti vyrovnaně 28:25.

Druhá desetiminutovka se nesla ve znamení rychlých protiútoků lahodícím diváckému oku. Velké množství doskoků jsme strhly na naši stranu. A tak ve chvíli, kdy nevyšel rychlý protiútok, hráčky Žabin předvedly opravdu krásné akce z přechodové fáze. Také jsme se poučili z předchozího utkání, co se střelby týká. A tak  jsme využili každé střelecké pozice, která se naskytla. To se nám značně vyplatilo vzhledem k 34 nastříleným bodům, kde padly i 3 krásné střely zpoza trojkového oblouku. I v obraně jsme se činili, a tak soupeř v této čtvrtině skóroval pouhými 11body. V poločase jsme se tak mohli radovat z velmi slušného bodového rozdílu 62:36.

Osobních chyb bylo odpískáno opět poměrně dost. Nám se však v 85% podařilo využít této příležitosti a připsat si další body. Navíc od páté minuty se soupeři zdařilo skórovat pouze jedenkrát, a to střelou za 3 body. V této části hry jsme si tak stihli vybudovat dokonce 42bodový náskok, který podtrhla současně s klaksonem Šoukalová úspěšnou střelou za 3 body. Stav po této čtvrtině tak byl 90:48.

V poslední čtvrtině si hlavní slovo na straně soupeře vzala Motyčáková, která za prvních 5 minut stihla 8 bodové představení. V našem podání tato desetiminutovka převážně patřila našim dorostenkám, které dostaly nestandardně velký prostor v této fázi play-off. Bohužel se nám však nedařilo příliš skórovat, a tak soupeřky náš vysoký bodový rozdíl značně snížily. Což ovšem nemění nic na skutečnosti, že si domů vezeme poměrně vysokou výhru 94:67 a stav této série tak zvyšujeme na 2:0.

„O celém průběhu nejspíš rozhodla 2. a 3. čtvrtina, kde jsme ať už střelecky, tak i v defenzivní části převzali otěže tohoto utkání. Dovolilo nám to vytvořit si bodový polštář a měli jsme prostor vyhrát i naše dorostenky. Což tedy vyústilo v poslední čtvrtině, kterou jsme sice prohráli 19:4, ale holky si vytvořily slušné pozice. Měli jsme pouze problém v koncovce se zakončením, takže celkově asi spokojenost. Je to 2:0 a je nutné udělat poslední důležitý krok na domácí půdě v sobotu“, hodnotí 2. kolo play-off asistent trenéra Jakub Gazda.