Výhra v Trutnově, stav série 2:0

Basketbalistky BK LOKO Trutnov vystrčily drápky, když se na domácí palubovce chtěly předvést v tom nejlepším světle a napravit si reputaci z prvního prohraného duelu. První čtvrtinu jsme získali celkem jasně (13:25), v těch dalších třech ale soupeřky držely krok (23:25, 24:21, 13:16), a tak se náskok z první desetiminutovky ukázal jako klíčový.

Trutnov opět nastoupil bez zraněných Šípové i Potočkové, ovšem s Annou Rylichovou a také dvěma zkušenými navrátilkyněmi nejen do trutnovských, ale vůbec do basketbalových dresů – Kristýnou Herinkovou a bývalou reprentantkou Kateřinou Hindrákovou, která před dvěma lety ukončila kariéru. Ani s těmito posilami ale na nás nestačily.

Zdá se to jako obehraná písnička, ale trojky, ty my prostě dáváme. Dnes 23bodová Petra Záplatová trefila 4 z 8 a a druhá nejlepší střelkyně Míša Vacková (14 b.) 4 ze 4 (jak jinak, že? 😉). 13 bodů zapsala Kateřina Zohnová, 100% v trestných hodech (4/4) a 12 Marqu’es Webb.
Nemýlila se ani Karolína Malečková se 6 body ze dvou tříbodových pokusů, a jak je jejím dobrým zvykem, přidala i 3 asistence.
Suma sumárum, z Trutnova vezeme vítězství 73:87 a do čtvrtečního zápasu půjdeme s vedením 2:0 na zápasy.

„Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. To se potvrdilo. Za výhru jsme velmi rádi a vezeme si ji s respektem. Ze sestavy Trutnova jsme byli hodně překvapení, Katku Hindrákovou jsme opravdu nečekali. Ukázala, že basket pořád umí. Oproti zápasu v Brně hrála také Anička Rylichová. Díky nim měl zápas grády a atmosféru. V utkání rozhodla naše vysoká úspěšnost z tříbodové vzdálenosti. Byli jsme schopni vybudovat si čtrnáctibodový polštář po prvním poločase, kdy jsme hráli rychle, měli otevřené střely a proměňovali je. Druhý poločas z naší strany nebyl dobrý, obzvlášť v obranné fázi. Do semifinále teď máme blíž než Trutnov. Pořád máme ale splněné pouze dvě třetiny, a pokud nemáme tři, tak série není ukončená,“ hodnotil utkání trenér Viktor Pruša.

„Hned po sobotním zápase v Brně jsme zahájili mobilizaci kádru a oslovili hráčky, které by nám mohly pomoct v naší situaci. Stejně jako v předchozí sezoně kouzlo Trutnova zafungovalo a všechny, které jsme oslovili, byly ochotné pomoct. Zápas byl úplně jiný než v Brně. Už jen v tom, že jsme měli k dispozici deset hráček. Rozhodl už úsek od 5. minuty první čtvrtiny, kdy jsme dvakrát nesmyslně darovali míč soupeřkám a Žabiny nám utekly na 16 bodů. Jsem rád, že jsme v závěru ještě dokázali zkorigovat dvacetibodový rozdíl, už kvůli fantastickým fanouškům, kteří přišli v hojném počtu. Jejich závěrečný potlesk ve stoje byl odměnou pro holky. Pořád ještě věřím, že ve čtvrtek v Brně uděláme všechno pro to, abychom si doma zahráli také příští čtvrtek,“ kontroval jeho trutnovský protějšek Michal Martišek.“