Poslední krok k postupu

Čtvrtfinálovou sérii play-off ŽBL jsme rozehráli velmi úspěšně. Po dvou odehraných utkáních vedeme nad BK Loko Trutnov 2:0 a k postupu do semifinále nám zbývá získat jediné vítězství. Zdánlivě jednoduchý úkol, že?

Jenže! Trutnov poté, co v sobotu na naší palubovce představil jen torzo svého týmu, na úterní domácí duel posílili – a nepřivedli jen tak ledajakou posilu – bývalá reprezentantka Kateřina Hindráková nastoupila do zápasu poté, co před dvěma roky ukončila kariéru. Ve svém prvním startu po dlouhé pauze zapsala 13 bodů a byla vyhlášena nejlepší domácí hráčkou utkání. Přijede i ve čtvrtek do Brna?

Ona sama tvrdí, že šlo pouze o jednorázovou výpomoc a do Brna se nechystá. Jenže my právě díky ní víme, že trenér Trutnova Michal Martišek umí překvapit. A tak se překvapit necháme i my. 

„Máme splněno teprve ze dvou třetin. Poslední krok bývá většinou ten nejtěžší a Trutnov ukázal s Rylichovou a Hindrákovou v sestavě, že bude bojovat do poslední minuty série. Jsme na zápas plně koncetrovaní s cílem zlepšit se především v obranných činnostech, ve kterých jsme zaostávali v Trutnově, a reagovat na nejsilnější stránky Trutnova, čímž jsou útočný doskok a rychlý protiútok. Stoprocentně věřím hráčkám, že se fanouškům odvděčí postupem a dobře se naladíme před Final Four EWBL, které nás čeká o víkendu,“ sdělil před možným posledním utkáním trenér Žabin Viktor Pruša a naznačil i program svých svěřenkyň v následujících dnech.

Ruku na srdce – výhra by nám dost usnadnila situaci, protože hned o víkendu nás čekají dvě těžká utkání na Final Four EWBL v Rusku. V případě, že Trutnov porazíme i potřetí, čeká nás po návratu z Ruska pár volných dní, které bychom mohli využít k regeneraci a přípravě na semifinále.