Výhrou nad Slovankou na 3. místo

Žabiny porazily Slovanku, USK porazilo Nymburk, Slavia porazila Hradec… Naše dnešní vítězství nad Slovankou 73:50 a výsledky dalších utkání 16. kola ŽBL nás společně vyhouply na 3. příčku tabulky. Jak je pro nás v zápasech se Slovankou typické, vstoupili jsme do utkání nervózně a v první čtvrtině jsme sehráli vyrovnaný a na obou stranách nepříliš povedený basketbal. Ve druhé části hry jsme soupeřkám odskočili na dvouciferný rozdíl, a i když se Slovanka ve třetí desetiminutovce držela krok, v závěrečné čtvrtině jsme opět byli aktivnější.

„My máme problém dominovat v utkáních s papírově slabšími soupeřkami, kor se Slovankou, se kterou jsme už asi tři roky nedokázali odehrát dobré utkání,“ potvrzuje asistent trenéra Jakub Gazda problémy s rolí favorita a přibližuje blížící se náročný program svého týmu: „Teď nás v příštím měsící čekají zápasy úplně jiné úrovně, takže doufám, že si z toho něco vezmeme a tu naši hru posuneme na vyšší úroveň.“

Gazda tak poukazuje na dvojutkání s náročným švédským soupeřem z Umeå, které Žabiny sehrají 2. února doma a 13. února venku v rámci EWBL, i očekávaný přímý souboj o nově nabyté 3. místo v tabulce, které Žabiny svedou 6. února s městským rivalem z KP Brno jako dohrávku 11. kola ŽBL.

Bodově se dnes nejvíce prosadilo zahraniční trio v čele s pivotkou Justinou Matuzonyté (19 bodů), 17 bodů přidala Nikola Dudášová a 9 body a 11 doskoky opět útočila na double-double Marques Webb. Stejný počet bodů zapsala i nejlepší střelkyně prvního vzájemného utkání se Slovankou Natálie Stoupalová.