Z Rosničky na Vodovku. Kdo ovládne brněnské derby vol.2?

V letošním prvním brněnském derby uhájily domácí palubovku i výhru z posledního střetnutí basketbalistky Žabin. Tentokrát se v rámci české nejvyšší ligy střetnou v sobotu od 15:30 na hale Vodova. Aby své soupeřky z Králova Pole porazily letos i podruhé, musí podle kapitánky Natálie Stoupalové zapracovat hlavně na útočném doskoku.

Po velice ostrém říjnovém zápase se brněnské celky Žabiny a KP střetnou znovu. Z haly Rosičky se městské derby přesouvá do Starez Areny na Vodovu, kde se v sobotu 13. ledna od 15:30 pokusí Žabiňačky navázat na předchozí výhru 82:75.

Jak to tak v zápasech s rivalem však bývá, nečeká je nic jednoduchého. „Naposledy nás v domácím utkání na Rosničce v koncovce dost potrápily a určitě nám ani tentokrát nedají nic zadarmo. My se ale musíme soustředit na sebe, pohlídat si útočný doskok, se kterým jsme posledně měly problém a nenechat si dávat jednoduché koše, které by mohly vývoj zápasu dost ovlivnit,“ uvědomuje si pivotmanka Stoupalová.

Duel 13. kola Chance ŽBL mezi Žabinami a Královým Polem vysílá živě i ČT sport Plus. Tu pravou atmosféru však basketbalový fanda zažije přímo z dějiště brněnské haly. „Očekávám, že to bude jako vždy zajímavý a velmi dravý souboj,“ potvrdila žabinská kapitánka. Brněnské kluby navíc přišly s nabídkou, kdy si diváci mohou koupit jednu vstupenku na dva basketbalové duely. Od 19 hodin totiž hraje Basket Brno o jistý flek ve skupině A1.