Kontumace utkání se Slavií znamená postup do Piešťan

Řídící komise Českého poháru žen se rozhodla úterní čtvrtfinále Žabin Brno proti BLK Slavia Praha kontumovat 20:0. Brňanky tak bez boje postupují na závěrečný turnaj do Piešťan, kde se čtveřice nejlepších týmů z Česka a čtveřice ze Slovenska utká o titul v Českoslovesnkém poháru.

Žabiny měly ke čtvrtfinálovém duelu nastoupit v úterý 9. ledna od 19:30 na hale Rosnička. Ten den se jim však pražský soupeř omluvil po emailu, že ze zdravotních důvodů na utkání nepřijede. Federace nakonec souboj zrušila a o dva dny později rozhodla o jeho kontumaci 20:0.

Vysvětlení federace: „Důvodem pro takové rozhodnutí je nedoložení omluvy z utkání pro infekční virové onemocnění ze strany hráček Slavie a následné nezažádání soupeře o odložení utkání či domluvu na náhradním termínu. Brňanky jsou tak posledním postupujícím týmem do Final8 Československého poháru.“

Žabiny se tak od 26. do 28. ledna pokusí obhájit dva tituly – z Českého a Federálního poháru. Jejich soupeřkami budou z české ligy KP Tany Brno, Levhartice Chomutov a Hradecké lvice, ze Slovenska postoupily Piešťanské Čajky, Slávia Bánská Bystrica, MBK Ružomberok a ŠBK Šamorín.