Brno i nadále pod taktovkou Žabin

I druhé letošní brněnské derby mělo opět vše – silnou fanouškovskou kulisu, povedené akce i tvrdé souboje. A opět se z vítězství 82:71 radovaly basketbalistky Žabin, které i přes nepěknou závěrečnou pětiminutovku nepovolily koncovku utkání 13. kola Chance ŽBL KP více zdramatizovat.

Žabiny nastoupily do odvetného utkání na půdě Králova Pole rázně a koncentrovaně. Jejich nepatrný náskok ale domácí dokázaly rychle stáhnout, když přitvrdily v obraně. Ani zdvojování či ztrojování podkošových hráček jim však nepřinášelo chtěný obrat. Když se totiž nedokázala prosadit pivotmanka Elissa Cunane, potrestala je zpoza tříbodového oblouku Petra Záplatová.

Střeleckou podívanou předváděly svěřenkyně Viktora Pruši i nástupem čtvrté desetiminutovky. Po trojkách nejnovější posily Žabin Nikoly Dudášové vedly dokonce jednadvaceti bodovým rozdílem. „Měli jsme několik příležitostí, jak se dostat do výraznějšího vedení. Zlomový moment přišel ale až začátkem čtvrté čtvrtiny, kdy jsme měli šňůru jedenáct nula. A to zejména díky kolektivní hře, měli jsme osmadvacet asistencí, což je skvělé číslo,“ pochvaloval asistent Michal Martišek.

Domácí hráčky se však nevzdaly a po pár tvrdých ranách a přesných střelách dokázaly manko stáhnout. „Posledních pět minut nebylo o basketbalu bohužel. Věděli jsme, že to může přijít a pokud se chceme rovnat mezi velké týmy, tak musíme zvládat i toto,“ apeloval na lepší koncovku Martišek.

Královopolský nátlak však Žabiny potlačily a nakonec se radovaly z výhry 82:71. Tou si zajistily nejen trvající nadvládu v Brně, ale i druhé místo Chance ŽBL. „Zápas hodnotím kladně, když jsme vyhrály. Ale nehrály jsme čtyřicet minut vyrovnaně. Musíme zlepšit koncovku, protože bychom na to mohly příště doplatit,“ uvědomuje si Nikola Dudášová, pro kterou městské derby bylo prvním představením po návratu do Žabin.

KP Brno vs. Žabiny Brno 71:82 (22:19, 18:27, 15:19, 16:17)

Body: Cunane 20, Záplatová 17, Knežević 12, Stoupalová 11, Dudášová 10, Sklenářová 6, Čechová 6, Buřtová, Kytlicová, Nétková (nenastoupily)