Královka v sobotu hostí souboj prvního s druhým

V sobotu 20. ledna zavítají Žabiny Brno na půdu ZVVZ USK Prahy, kde od 17 hodin odehrají dohrávku 5. kola Chance ŽBL. V říjnu před domácí kulisou sahaly Brňanky dlouho po historické výhře, které se však bohužel nedočkaly. Držet krok s mistrem chtějí i v Praze.

Basketbalistky Žabin Brno v nejvyšší české lize prohrály naposledy v říjnu, kdy podlehly právě svým sobotním soupeřkám 50:63. V překvapivě vyrovnaném utkání však rozhodla až samotná závěrečná desetiminutovka, díky které si USK udrželo letitou ligovou neporazitelnost.

Nabízí se proto otázka, zda se odvetné utkání neponese v podobném duchu. Žabiny v Eurocupu několikrát předvedly své kvality, i úřadující český šampion však potvrzuje ty své. „Přestože první vzájemný duel se nám povedl a sahali jsme v něm dokonce po vítězství, je třeba před tím venkovním zůstat pevně nohama na zemi. USK má již oproti startu sezony k dispozici trio Oblak, Ayayi a Sabally a svou mimořádnou kvalitu dokazuje svoji suverenitou i v Eurolize, kde může aspirovat i na celkové vítězství,“ uvědomuje si sílu ZVVZ USK Praha hlavní trenér Brňanek Viktor Pruša.

Pražačky totiž nejen že vedou českou soutěž, ale i svoji skupinu Euroligy. A přestože se jim po zdravotních komplikacích v tomto týdnu znovu zúžil kádr, absenci stěžejní hráčky musí zkousnout i Žabiny. „I přes některé výpadky hráček v sestavě USK bude jednoznačně větším problémem absence naší ústřední pivotky Elissy Cunane. My každopádně víme, že i přes menší rotaci i výšku v tomto měření sil máme svou kvalitu a jakožto druhý tým tabulky budeme chtít držet krok,“ věří svým svěřenkyním Pruša.

Sobotní dohrávka 5. kola Chance ŽBL startuje v prostorách haly Královky od 17 hodin. Přímý přenos zápasu vysílá i ČT sport Plus.