USK uťalo žabinskou vítěznou vlnu v ŽBL

Souboj prvního s druhým ovládly na Královce domácí basketbalistky ZVVZ USK Praha. Žabinám se na rozdíl od úvodního vzájemného utkání nepovedl první poločas a odvetný zápas prohrály 60:78. Brněnský celek tak v ŽBL neuspěl poprvé od října, kdy naposledy podlehl právě úřadujícímu mistrovi z Královky.

Brňankám utekla již druhá půle úvodní čtvrtiny, kdy se jim střelecky přestalo dařit a naopak neomylné zahraniční hráčky pražského celku v domácím prostředí odskočily do vedení 24:16. Přesnými akcemi táhla USK zejména nizozemská pivotmanka Emese Eva Hof, kterou střelecky doplnily i Magbegor s Conde. Pražačky tak do poločasu navýšily svůj náskok dokonce na dvouciferný rozdíl 45:30.

Žabiny se však nevzdaly a druhou dvacetiminutovku s úřadujícím mistrem české ligy držely krok. I přes absenci nejlepší doskakující hráčky Elissy Cunane dokázaly soupeřkám konkurovat na doskoku a vytvářely několik povedených kombinací. Ty však smolně nedokázaly vždy proměňovat. „Byl to dneska hodně fyzicky náročný zápas. Chyběla nám Elissa, což se projevilo v podkošových soubojích, kde to bylo opravdu silové. Nic jsme ale nevzdaly a snažily jsme se respektovat co nejlépe trenérovy pokyny. Dařilo se nám soupeřky dobře odstavovat na doskoku a kdybychom více proměňovaly snadné šance z nájezdů, nebyl by výsledný rozdíl tak vysoký,“ okomentovala utkání Nikolina Knežević, která společně s Petrou Záplatovou držela bodově Žabiny.

USK i přes vyrovnanou druhou část dohrávky 5. kola Chacne ŽBL přehrálo brněnského rivala 78:60, čímž tak přetrhlo jejich vítěznou ligovou šnůrum, která trvala od října. Žabiny však znovu dokázaly, že jsou herně o krůček blíž a dokáží konkurovat i k takovému dominantnímu týmu, jakým pražský celek je. „Jsem moc ráda, že jsme znovu dokázaly, že můžeme držet krok i s týmem z Euroligy,“ přiznala radost Knežević.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 78:60 (24:16, 21:14, 15:15, 18:15)

Body: Záplatová 13, Knežević 12, Stoupalová 9, Čechová 8, Sklenářová 7, Dudášová 6, Hamzová 5, Buřtová a Kytlicová nenastoupily