Z Rumunska s nepořízenou

Do rumunského Satu Mare jsme odjížděli po prvním vzájemném utkání jako favorité. V půli října jsme soupeřky dokázali porazit vysoko 105:65 a tento výsledek nás pasoval do role týmu, který si má připsat další vítězství.

Jenže není půlka října, ale prosince, dva měsíce jsou dlouhá doba a navíc, jak všichni víme, na domácí palubovce hraje každý tým úplně jinak. A my jsme navíc byli v letošním ročníku Středoevropské ligy první, kdo mohl horkou rumunskou palubovku zažít na vlastní kůži.

K utkání jsme odcestovali bez Anežky Kopecké, která musela tenktokrát upřednostnit studijní povinnosti na lékařské fakultě. V sestavě ji nahradila Kateřina Galíčková, která, ač hostuje ve Strakonicích, v pohárových utkáních může nastupovat za Žabiny.

Před téměř zaplněnou halou s temperamentními domácími fanoušky jsme nezačali vůbec špatně – skóre otevřela trojkou Beáta Adamcová a po pěti minutách hry jsme vedli o osm bodů. Pak ale snížila žena utkání Američanka Mosby a po našich dvou rychlých ztrátách a osobní chybě Vackové bylo srovnáno.

Do konce první čtvrtiny odskočily Rumunky do pětibodového vedení a druhá část hry se nesla v duchu pokusů o úpravu skóre. Z naší strany o dotažení se na soupeřky, ze strany soupeřek o zvýšení náskoku. Po této přetahované se do šaten odcházelo za stavu 42:35 pro Satu Mare a skóre dávalo tušit, že utkání zdaleka není rozhodnuté.

Pokud to v rpvním poločase na straně rumunského celku bylo především představení jedné ženy – Američanka Mosby zapsala za 17 minut strávených na palubovce 24 bodů a 6 doskoků, ve druhém poločase se k činům odchodlaly i některé její spoluhráčky. Julia Gladkova nás svými osmi (z celkových deseti) body ve třetí desetiminutovce držela ve ztrátě, která nabyla dvouciferných hodnot, a i když v závěrečné čtvrtině kromě pěti trestných hodů proměnily Rumunky pouze čtyři pokusy z pole, vítězství si vzít nenechaly.

Satu Mare táhla americká veteránka Bernice Mosby, která za 34 minut nasázela do našeho koše 34 bodů, ke kterým přidala ještě  12 doskoků. 11 bodů zapsala Alina Podar a 10 Julia Gladkova.

Na naší straně se nad 10 bodů dostaly 12bodové Janee Thompson a Kateřina Zohnová, po 9 přidaly shodně Záplatová s Vondráčkovou, 8 Adamcová a 7 Stoupalová.

I přes náš kolektivní výkon (asistence 9X17, body z lavičky 19X30) jsme nenašli recept na sólo jízdu Bernice Mosby a z Rumunska odjíždíme s nepořízenou.

CSM Satu Mare vs. BK Žabiny Brno 75:66

V základní skupině B Středoevropské ligy CEWL i po tomto utkání držíme průběžné první místo s bilancí čtyř výher a jedné prohry. Další utkání v této soutěži odehrajeme v neděli 15. prosince ve 12:00 na domácí palubovce v rámci víkendového utkání proti SBŠ Ostrava (v sobotu od 17:00 odehrajeme 12. kolo Renomia ŽBL).