Jsme pátí v Brně

V půli prosince se již tradičně vyhlašuje anketa o nejlepšího sportovce roku, a Žabiny letos po několika letech patřily mezi nominované. Nominaci si vysloužily mládežnické reprezentantky Adéla Buřtová, Eliška Hamzová a Laura Mikšíková a A-tým žen byl nominován v kategorii kolektiv roku.

„Konkurence byla opravdu ohromná a tak je pro nás velkým potěšením, že jsme se mezi sportovními kolektivy obsadili 5. příčku. Je to pro nás signál, že jdeme správnou cestou a že ten velký kus práce, který jsme nejen za poslední sezónu odvedli, je vidět i zvenku,“ uvedl k ocenění generální manažer Žabin Radek Šír, který společně s kapitánkou Klárou Křivánkovou cenu přebral.

Pro zisk ocenění byla jistě klíčová úspěšná sezóna 2018/19, ve které jsme získali 2. místo v ŽBL, 3. místo v CEWL a 4. místo v EWBL. „Je potřeba za toto ocenění poděkovat nejen realizačnímu týmu a hráčkám, které za Žabiny stále hrají, ale také těm, které letos oblékají jiné dresy a na tomto úspěchu mají velký podíl,“ dodal Šír s odkazem na tahounku Marques Webb, Slovenku Nikolu Dudášovou či třeba Terezu Lančovou. Speciální díky pak patří fanouškům, kteří jsou naší hnací silou.