Dvakrát s Ostravou a konec…roku

Blíží se konec roku a zdá se, že zakládáme novou tradici, když ten letošní zakončíme stejně jako loni dvojutkáním s celkem  SBŠ Ostrava. V sobotu 14. prosince se od 17:00 utkáme v rámci Renomia ŽBL, v neděli 15. prosince pak ve 12:00 ve Středoevropské lize CEWL.

„S Ostravou už jsme se v této sezóně už dvakrát utkali. Přestože v obou případech vítězně, zápasy neměly jednoduchý průběh a především dvojice guardů Simpson a Dickey má v rámci ligy nadprůměrnou kvalitu. Perimetr navíc posílila Tereza Motyčáková (exSlavia) a my budeme chtít po dvou prohrách připsat body jak do ligy, tak do CEWL,“ připomíná trenér Žabin Viktor Pruša fakt, že v obou případech půjde o odvetbá utkání, a také skutečnost, že poslední ligové utkání proti ZVVZ USK jsme stejně jako utkání Středoevropského poháru v Rumunsku jsme nedokázali vyhrát.

„V tomto utkání chceme po co nejdelší čas udržet agresivní pojetí hry na obranné polovině a hrát rychlou kombinační hru, kterou se chceme prezentovat od začátku sezóny a zatím se nám to nedaří tak, jak bychom si představovali. Věřím, že se tomu zase o trochu víc přiblížíme a s našimi diváky se v tomto roce rozloučíme dvěma výhrami,“ dodává Pruša.