Dvojitá porce Ostravy vítězně pro Žabiny

O uplynulém víkendu jsme odehráli dvojutkání s celkem SBŠ Ostrava a v prvním zápase, který se konal v rámci 12. kola Renomia ŽBL jsme zvítězili po jednoznačném průběhu 86:65.

Na úspěch bylo založeno zejména ve druhé čtvrtině, kterou jsme získali poměrem 24:9, před poločasem jsme si dokázali vytvořit dvacetibodový náskok, který jsme pak až do konce utkání s přehledem kontrolovali. Střeleckou tahounkou byla Petra Záplatová se 14 body, 13 bodů přidala Michaela Vondráčková a 10 Michaela Vacková.
V Renomia ŽBL jsme tak vyrovnali bilanci vítězství a proher na 6:6 a v průběžné tabulce stále držíme pátou příčku.

V nedělním utkání Středoevropského poháru jsme nastoupili s mladými hráčkami Galíčkovou a Hamzovou v základní sestavě. Obě hráčky svou příležitost využily na výbornou. Galíčková nastřílela 10 bodů, ke kterým přidala 5 doskoků, a za Petrou Záplatovou (15 b.) a Michaelou Vondráčkovou (12 b.) byla třetí nejlepší střelkyní Žabin.
Eliška Hamzová na pozici rozehrávačky zaznamenala kromě 4 bodů i 5 asistencí a podpořila týmový výkon, když jsme si bodový zisk spravedlivě rozdělili mezi základní sestavu (47 bodů) a lavičku (41 bodů).
Výborně rozehrané měla utkání také Michaela Vacková, která bylo po čtyřech minutách na 7 bodech a 2 asistencích, její jízdu však ukončilo zranění kotníku. To by podle prvních vyšetření nemělo být vážné a vánoční přestávka by Vackové měla stačit na rekonvalescenci.

I když utkání mělo po tři čtvrtiny vyrovnanější průběh než v sobotu (do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 62:52), Ostravankám, které nastoupily jen v osmi hráčkách a dohrávaly bez vyfaulované nové opory Terezy Motyčákové, v závěru došel dech a ani tradiční tahounky v podání zahraničních hráček se nedokázaly pokusit o obrat.
Výsledkem 88:66 připisujíeme ve Středoevropské lize CEWL pátou výhru a s jedinou prohrou na kontě stále dominujeme základní skupině.

Dvojicí zápasů s Ostravou jsme zakončili letošní zápasový program a publiku se znovu představíme 3. ledna v Chomutově.