Z Trutnova si Žabiny přiváží jednoznačnou výhru a druhou stovku sezony

Další nekompromisní potvrzení silnějšího hráče předvedly Žabiny na půdě KARA Trutnov při dohrávce 10. kola ženské basketbalové ligy. Nejen dvojnásobný výsledek utkání, ale i počet doskoků (57:22), asistencí (27:9) a bloků (7:2) vedl k vysoké výhře 117:54 pro hostující tým. Do hry se znovu zapojily všechny svěřenkyně Viktora Pruši a ve hře využívaly převážně své výškové převahy.

Že přijely Žabiny jako druhý celek tabulky v roli jasného favorita potvrdily hned v úvodní čtvrtině, kterou na půdě devátého celku Trutnova ovládly 29:17. Nad svými soupeřkami měly nejen silovou převahu, ale vynikaly i výškově. Proto po první půli z 58 bodů 30 připadlo trojici podkošových hráček Jurčenková (14), Stoupalová (9) a Kopecká (7). Téměř polovina košů trutnovský tým inkasoval po chybách, ze kterých Žabiny jednoduše těžily. O poločasu tak světelná tabule ukazovala už rozdíl jednadvacíti bodů (58:27).

Do druhé části zápasu domácí basketbalistky vstoupily lépe a díky střelám z dálky dokázaly s vedoucími Brňankami držet krok. (třetí čtvrtina 26:23 pro Žabiny) „Už několikátý zápas máme problém s koncentrací v začátku druhého poločasu. To se odrazilo na vyrovnané desetiminutovce, kdy jsme Trutnov porazily pouze o tři body. Na to si musíme v dalších utkání dát pozor, protože se silnějšími soupeři by se nám to mohlo vymstít,“ upozornila Anežka Kopecká, autorka 19 bodů.

Zejména se Trutnovačkám dařilo zpoza tříbodového oblouku. Celkem jich do Žabinského koše poslaly šest. Hostující hráčky však nezaostávaly. Svojí trojkou ve třetí minutě poslední čtvrtiny vstřelila Adéla Buřtová stý bod utkání. Naopak Trutnov v závěrečné desetiminutovce zaznamenal pouze dva koše oproti Žabinským 33 bodům. Ty si tak do Brna odváží další jednoznačnou výhru 117:54. „Za to vděčíme převážně naší výškové převaze a útočným doskokům,“ dodala Kopecká.

Vysoké skóre podtrhuje i bodové rozpoložení všech hráček Žabin. Dvouciferné číslo měla pětice hráček, z toho Anna Jurčenková a Monika Grigalauskyté s doskoky i double double. Následující utkání čeká Žabiny již za tři dny v neděli 13. února, kdy potřetí v sezoně prozkouší pražskou Slavii.

KARA Trutnov vs. Žabiny Brno 54:117 (17:29, 10:29, 23:26, 4:33)

Body: Grigalauskyté 19 (+ 15 doskoků), Kopecká 19, Holmes 17, Jurčenková 16 (+ 11 doskoků, 7 asistencí), Stoupalová 13, Šoukalová 9, Beránková 8, Buřtová 6, Hamzová 4, Záplatová 3, Vondráčková 3