Žabiny nastoupí proti Slavii, letos už potřetí

Do třetice všeho dobrého porovnají síly týmy Žabiny Brno a BLK Slavia Praha. Na dohrávku 11. kola české nejvyšší ligy nastoupí v neděli 13. února od 17 hodin již v nových prostorách Slávistek. Dosavadní oba dva duely ovládly brněnské basketbalistky a chtějí si připsat i výhru třetí.

Opravdu nahuštěný program zažívají v únoru hráčky brněnských Žabin. Během dvou týdnů je čeká již šestý zápas, z toho podruhé s pražským celkem BLK Slavia. V úvodu měsíce je ve čtvrtfinále Českého poháru, stejně jako v prvním kole ŽBL (79:57), na domácí palubovce porazily. Oproti začátku sezony jim však soupeřky daly tentokrát více zabrat (80:71) a zvítězily převážně díky první čtvrtině (32:12).

V neděli poprvé v této sezoně zavítají Žabiny na půdu Slavie. Místo do Vršovic ale pojedou do nově vzniklé haly SA Rokytka. A tady se pokusí odčinit a vylepšit výkon z minulého střetnutí. „Na posledním zápase doma jsme se se Slavií trápily až do posledních vteřin. Jejich zónová obrana nám dělala problém. Musíme se pečlivě připravit na jejich zarputilou obranu a udržet po celých čtyřicet minut koncentrovaný týmový výkon,“ pronesla pivotmanka Natálie Stoupalová, která věří v další výhru svého týmu.

Jestli se to Žabinám povede, můžete sledovat online na TVcomu. Utkání 11. kola ŽBL začíná v neděli 13. února od 17 hodin.