Výhrou nad Slavií zakončily Žabiny dlouhou sérii zápasů

Po tabulkově lehčích soupeřích narazily Žabiny v dohrávce 11. kola ženské nejvyšší ligy na tým BLK Slavia Praha. A že se jednalo o kvalitnější celek, potvrdil i celý vyrovnaný vývoj utkání. Vítězně z něj nakonec vyšly hostující Žabiny 50:65, které si připsaly již třetí výhru nad pražskými Slavistkami v této sezoně.

Basketbalistky Žabin v neděli 13. února zavítaly do nových prostor SA Rokytka, kam se přesunula BLK Slavia Praha. Do utkání vstoupily oba týmy tvrdě, nasadily celoplošnou obranu a bojovalo se o každý míč. Více než zpod koše však hostující hráčky trefovaly tříbodové střely. I proto úvodní desetiminutovku končily s mírným náskokem 14:22. Po chybách na obranné i útočné polovině se však zásluhou pivotmanky Kateřiny Rokošové Slavia dotáhla na rozdíl jediného koše. (28:30)

Ve druhé části zápasu se stále hrál velice vyrovnaný basketbal.  Slavistky dokonce srovnaly na stav 46:46, nicméně Bria Holmes okamžitě odpověděla střelou za dva body. „I když rozhodčí nebyli zrovna na naší straně, zvládly jsme se s tím porvat a bojovat až do konce. Slavia na nás hodně tlačila v obraně, což se promítlo do naší práce s míčem, kde nám dnes chyběla Peťa (Petra Záplatová). Ale myslím si, že jsme se dobře vypořádaly i s tím a podaly předvedly slušnou hru,“ okomentovala americká posila Žabin, jež se se svými 21 body zapsala jako nejlepší hráčka duelu.

Poslední čtvrtinu si už Žabiny pohlídaly. Po vyfaulování nejlépe skórující hráčky domácího celku Kateřiny Rokošové (15 bodů) se Slavii přestalo dařit. Naopak Žabiny předvedly své kvality a jasně ovládly závěr utkání 7:19. Do Brna tak odjíždí s konečným stavem 50:65 a před důležitými souboji s týmy z horní části tabulky se ladí na vítěznou vlnu.

BLK Slavia Praha vs. Žabiny Brno 50:65 (14:22, 14:8, 15:16, 7:19)

Body: Holmes 21, Hamzová 16, Stoupalová 7, Grigalauskyté 6 (+ 15 doskoků), Jurčenková 5, Šoukalová 4, Vondráčková 3, Kopecká 3, Beránková 0, Buřtová (nenastoupila), Vacková (nenastoupila)