Žabiny doma uhájily první bod v play-off

První povinná výhra v brněnské kapse. Žabiny Brno pokračují ve své basketbalové krasojízdě a jednoznačně zvítězily i v prvním kole play-off. V domácím prostředí porazily ve čtvrtfinálovém duelu SBŠ Ostravu a sérii na tři vítězné zápasy tak vedou 1:0.

Čtvrtfinálové klání otevřela dvěma tříbodovými střelami Nikolina Knežević, čímž navázala na dosud excelentní formu Žabinských basketbalistek, kterou v posledních týdnech předvádí. Žabinám se znovu dařilo na obranné půlce, kdy donutily soupeřky z Ostravy k několika ztrátám. Parádními sehranými akcemi pomalu navyšovaly svůj náskok i v útoku. Po úvodní dvacetiminutovce vedly již dvojnásobným rozdílem (48:24).

Zlom prvního kola play-off však nepřinesla ani druhá polovina utkání. Ve třetí čtvrtině brněnské basketbalistky pokračovaly v celoplošné obraně a Ostravankám tak nejen znepříjemnily rozehrávku, ale i následné zakončování. Hostující hráčky dokázaly proměnit pouze 6 bodů, naopak domácí si držely průměrný 24 bodový výkon. „Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil. Žabiny jsou hodně kvalitní soupeř, tlačí v pěti lidech a to pro nás byl problém. Skórovaly jsme málo, naopak je jsme nechaly. Doufám, že v dalším zápase to z naší strany bude lepší,“ přiznala ostravská rozehrávačka Natálie Rašková.

Závěrem zápasu aktuální mistryně Českého i Federálního poháru útočily i na stobodovou hranici. Skóre se však zastavilo na finálním výsledku 96:42. „Udělali jsme první krok ze tří. Cením si toho, že jsme dneska opravdu byli velmi profesionální z hlediska přístupu. Hráli jsme čtyřicet minut a především v obranné fázi jsme byli velmi agresivní. Vyjma posledních dvou tří útoků Ostravy jsme je drželi pod čtyřiceti body, což je super výkon. V útoku velmi kolektivní hra – třicet bodů z rychlého protiútoku, dvaadvacet asistencí. To je přesně to, jak se chceme prezentovat. Druhý krok máme ve středu a naším cílem je naše tempo udržet takto stejně bezproblémově,“ pochvaloval si Žabinský kouč Viktor Pruša.

Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 96:42 (25:12, 23:12, 24:6, 24:12)

Body: Stoupalová 17, Knežević 17 (+ 8 zisků a 5 asistencí), Cunane 14 (+ 12 doskoků), Šoukalová 11, Vacková 11, Hamzová 10 (+ 5 zisků), Vondráčková 8 (+ 6 asistencí), Holmes 5, Mezihoráková 2, Buřtová 1