Startuje play-off. Žabiny ve čtvrtfinále přivítají Ostravu

Po zisku dvou pohárových titulů Žabiny Brno pokračují v posledním úkolu letošní sezony. Aby obhájily loňské stříbrné medaile z ligy, musí se do cíleného finále prodrat přes fyzicky tvrdé play-off. Prvními soupeřkami jim budou basketbalistky SBŠ Ostrava, se kterými Žabiny v sobotu 18. března odstartují hon na další letošní cenný kov.

Jako by Žabinám letos byl Ostravský celek souzený. Po dvou vzájemných ligových duelech se střetly oba týmy i v rámci Českého a Federálního poháru. Z celkem šesti utkání však vždy vyšly jako jednoznačné vítězky Brňanky. A proto v play-off sérii na tři vyhrané zápasy věří, že čtvrtfinálem proplují s nejnižším možným počtem duelů.

První zápas odehrají Žabiny na domácí palubovce v sobotu 18. března od 17 hodin. Na druhé kolo vyjedou ve středu do Ostravy a třetí, případně již rozhodující duel, mají na plánu opět v sobotu na Rosničce.

Brněnský celek míří za potvrzením druhého místa základní části i obhajobou stříbrných příček z loňské sezony. „Naší vidinou v play-off není jednoznačně nic jiného, než finále s USK, ideálně v šesti zápasech,“ potvrdil ambice týmu hlavní kouč Žabin Viktor Pruša. Zda se jim to povede, můžete sledovat přímo z dějiště haly Rosničky, či na živých přenosech TVcom.

Rozpis čtvrtfinále play-off Chance ŽBL:

GAME 1 – sobota 18.3., Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 17:00 (hala Rosnička)
GAME 2 – středa 22.3., SBŠ Ostrava vs. Žabiny Brno 17:30 (hala Tatran)
GAME 3 – sobota 25.3., Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 17:00 (hala Rosnička)
GAME 4 – úterý 28.3., SBŠ Ostrava vs. Žabiny Brno 17:30 (hala Tatran)
GAME 5 – pátek 31.3., Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 18:00 (hala Rosnička)