Žabiny na rozjetý USK nestačily

Prohrou 45:95 proti mistrovskému ZVVZ USK Praha zakončily Žabiny svoje působení v základní části RENOMIA ŽBL. V okleštěné sestavě nastoupily do posledního utkání v hale Královce proti svým letošním jediným ligovým přemožitelkám. A Pražačky i podruhé byly na brněnské basketbalistky příliš. Do play off soutěže tak nastupují Žabiny z druhého místa.

Poslední utkání základní části nejvyšší české ligy sehrály Žabiny na půdě mistrovského ZVVZ USK Praha. A hostujícím hráčkám se vstup do zápasu úplně nevydařil. Pražačky svoji těsnou a celoplošnou obranou přiměly brněnské basketbalistky k příliš mnoho ztrátám, ze kterých poté vytěžily rychlé protiútoky. Už od první desetiminutovky si tak vytvořily vysoký náskok o skoro 20 bodů (26:7).

Bez podkošového dua Stoupalová-Grigalauskyté, MVP Českého poháru Vondráčkové a nejlepší střelkyně Holmes souboj druhého týmu soutěže s prvním vypadal po úvodní čtvrtině na debakl. Žabiny ale svůj začátek odčinily vyrovnaným výkonem ve čtvrtině druhé, kdy prohrály jen o tři body. Manko již ale bylo příliš vysoké a do poločasu tak domácí USK odcházel s dvouciferným rozdílem 48:26.

Třetí periodu utkání Pražačky vyhrály znovu vysoko 24:7. Domácí hráčky tak navýšily svůj náskok a rozdaly karty i pro druhý poločas. „Do zápasu jsme šly s tím, že máme čistou hlavu a není na nás nátlak favorita. Problémem byly ale naše ztráty, které nás dostaly do potíží. Na druhou stranu bylo supr, že jsme odehrály vyrovnanou druhou čtvrtinu a velké plus je i to, že jsme na doskoku měly jen o dva míče méně. Což si myslím, že proti tak silnému euroligovému týmu je vážně dobré. Ve složení, s jakým jsme dnes hrály, tak můžeme odjíždět s poměrně dobrým pocitem, i přes tu vysokou prohru,“ okomentovala Sarah Beránková.

Žabiny i podruhé v letošní sezoně padly s USK Prahou a na poslední výhru nad těmito soupeřkami z roku 2013 si budou muset ještě počkat. Základní část Žabiny zakončují na druhé pozici s bilancí dvou proher a šestnácti výher. Ve středu 9. března tak odehrají první kolo play off doma na Rosničce.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 95:45 (26:7, 22:19, 24:7, 23:12)

Body: Hamzová 10, Záplatová 9, Vacková 9, Šoukalová 6, Beránková 5, Jurčenková 2 (+15 doskoků), Buřtová 2, Kopecká 2