Žabiny vstupují do play off ŽBL

Základní skupinu ŽBL Žabiny Brno zakončily o víkendu na půdě mistrovského USK Praha. Pražský celek je jediným týmem, který je letos v české nejvyšší lize dokázal porazit. A proto se Žabiny umístily na druhém místě a mají výhodu prvního domácího utkání ve vyřazovací části. Úvodní čtvrtfinálový souboj na Rosničce sehrají ve středu 9. března od 17:30 hodin proti soupeřkám ze Slovanky.

Žabinám se v letošní sezoně zatím velice dařilo a s bilancí dvou proher a šestnácti výher skončily po základní části na druhé příčce, hned za USK Praha. Ve vyřazovacích duelech je tak čeká sedmý celek ligy – Slovanka. K postupu do semifinále potřebují brněnské basketbalistky tři vítězství. A to první si chtějí připsat již ve středu 9. března na domácí palubovce.

Do čtvrtfinále play off jdou Žabiny jako jednoznačný favorit. Soupeřky ze Slovanky letos již dvakrát vysoce porazily. První venkovní zápas ovládly 69:50 a domácí odvetu 94:77. Od následujících klání si tak slibují hladký průběh a bezproblémový postup do semifinále, kde s největší pravděpodobností narazí na Hradec Králové. „Slovanka, přestože má velmi mladý a méně zkušený tým, svými výkony v této sezóně překvapila. Našim cílem bude udržet koncentraci celých čtyřicet minut a otevřít sérii výhrou dle papírových předpokladů,“ řekl hlavní kouč Žabin Viktor Pruša.

Jak si Žabiny poradí se Slovankou i ve třetím vzájemném střetnutí, můžete sledovat na Rosničce ve středu 9. března. První kolo play off startuje v 17.30 a vysílá je i klasicky webový portál TVcom.