První povinná výhra míří do Žabin

I přes úvodní nečekanou vyrovnanou hru si Žabiny připisují první ze tří nutných vítězství ve čtvrtfinále RENOMIA ŽBL. Doma si se soupeřkami ze Slovanky poradily 77:56, přičemž se bodově zapojily všechny hráčky ze středeční sestavy. Druhé kolo play off české nejvyšší ligy oba celky čeká v neděli v Benešově.

Slovanka do Brna na první kolo play off přijela v úzké rotaci osmi hráček. I tak se ale dokázala držet neúplné sestavy Žabin v dostřelu téměř celý první poločas. Domácí basketbalistky sice v šesté minutě druhé čtvrtiny odskočily na rozdíl 17 bodů, střelami Nikoly Šafránové se však hostující tým dokázal znovu přiblížit. Do šaten o poločasové pauze tak hráčky odcházely za stavu 40:31.

Následující minuty ještě osmice hostujících hráček držela s brněnskými basketbalistkami krok. Časem jim však došly síly. „Na závěr sezony se bohužel potýkáme se zraněními a dalšími věci, že jsme tady letos už podruhé v sestavě osmi lidí. Což pro nás není dobré, protože nemůžeme využít širší rotaci. Na to kolik nás bylo, si myslím, že se nemáme za co stydět a odehráli jsme to celkem slušně,“ okomentovala hlavní koučka Slovanky Marcela Krämer.

Naopak široké základny a výkonnostně vyrovnané lavičky využil domácí trenér Viktor Pruša a do hry zapojil všechny své svěřenkyně. Ty si postupem času vybojovaly téměř dvacetibodový náskok a závěr utkání si tak v klidném tempu pohlídaly až do konce.

A ačkoliv si ve čtvrtfinále připsaly první ze tří nutných výher 77:56, Pruša s výkonem svého týmu zcela spokojen nebyl. „To, co jsme si říkali, že musíme držet koncentraci čtyřicet minut, se zase nedělo. Hráli jsme ve vlnách nahoru a dolů. Ale povinné vítězství je také vítězství, které se počítá. Udělali jsme první krok a v neděli máme krok číslo dva,“ řekl.

Na nedělní zápas 13. března basketbalistky Žabin zavítají do Benešova, kde od 17 hodin chtějí urvat druhý bod. Poslední do sbírky plánují přidat další středu 16. března doma.

Žabiny Brno vs. Slovanka 77:56 (26:18, 14:13, 22:15, 15:10)

Body: Grigalauskyté 14, Záplatová 12 (+ 6 asistencí), Vondráčková 11, Jurčenková 9, Beránková 9, Hamzová 8, Kopecká 5, Šoukalová 3, Vacková 3, Buřtová 3