Pro druhý čtvrtfinálový bod Žabiny vyjedou v neděli

Nedělní druhé čtvrtfinálové kolo play off ŽBL mezi Žabinami Brno a domácí Slovankou startuje v prostorách základní školy v Benešově od 17 hodin. Favorizované Brňanky si po středeční první výhře chtějí přivést i zisk číslo dva. Současně si stanovily cíl eliminovat zbytečné ztráty, se kterými se poslední týdny potýkají.

Po domácím prvním kole čtvrtfinále RENOMIA ženské basketbalové ligy zavítají Žabiny v neděli 13. března na půdu Slovanky, která letos působí v Benešově. Při prvním duelu play off sice brněnské hráčky potvrdily roli favoritek, když na Rosničce vyhrály o 21 bodů (77:56), ale opět podaly poměrně nevyvážený herní výkon. Cílem nedělního utkání tak nebude jen přivést druhý bod z vyřazovací části soutěže, ale zaměřit se na svoji hru a omezit počet ztracených míčů.

Kvůli svým šestnácti ztrátám dovolily daleko zkušenější Žabiny minulou středu svým soupeřkám držet se na dostřel přes polovinu zápasu. V dalším zápase tuto statistiku chtějí odčinit. „Slovanka je velice mladý a běhavý tým. Musíme se soustředit na obrannou část, kde chceme hrát agresivně. Hlavní ale bude korigovat naše nevynucené ztráty, které nás trápí už posledních pár zápasů,“ prozradila Michaela Vacková a dodala, že doufá v další vítězství pro Žabiny.

Přímý přenos souboje druhého kola nejvyšší české ženské ligy mezi Žabinami a Slovankou můžete od 17 hodin sledovat již tradičně na sportovním kanále TVcom.