Žabiny obměňují šatnu. Rozloučily se s pěticí hráček

Žabiny se po zasloužené odpočinkové pauze vrací do tréninku, ne však ve stejné sestavě. Příští rok už zelenobílé barvy nebude hájit hned pětice basketbalistek, jež letos vybojovala tři cenné kovy. Odchází zahraniční pivotmanky Anna Jurčenková a Monika Grigalauskyté. Chybět budou i Kateřina Galíčková, Sarah Beránková a Anežka Kopecká.

Oproti loňskému ročníku dojde letos v kádru Žabin k o něco větší obměně. Po jedné sezoně se s týmem rozloučila litevská pivotmanka Monika Grigalauskyté a staronová slovenská posila Anna Jurčenková, která dala přednost lize doma na Slovensku. „S Aničkou byla skvělá spolupráce a jsem rád, že u nás v této sezoně působila. Splnila totiž naše předsezonní očekávání. Přála si být blíže domovu a přijala nabídku z Piešťan, což respektujeme,“ přiblížil situaci generální manažer Žabin Radek Šír.

Po pěti sezonách odehraných v Žabinském „Áčku“ končí i dvaadvacetiletá Kateřina Galíčková. Stejně tak fanoušci v příštím roce neuvidí Anežku Kopeckou či Sarah Beránkovou, která se před uplynulou sezonou do Žabin vrátila ze sousedního KP Brno. „Za jejich práci u nás v klubu jim děkujeme a přejeme jim hodně štěstí v dalším působení,“ řekl Šír.

Kdo tedy v Žabinách doplní chybějící posty? „Pro nás je důležité, že jsme si udrželi naše kvalitní české jádro, které doplníme dalšími zkušenými hráčkami. Těšit se můžete na zajímavá česká i zahraniční jména,“ prozradil Šír a dodal, že konkrétní jména klub plánuje prozradit brzo.

Odchody: Galíčková, Beránková, Kopecká, Jurčenková, Grigalauskyté
Příchody:
prozradíme v průběhu nadcházejících týdnů