S lítostí oznamujeme, že mezi námi už není náš klubový lékař pan profesor Paša

Dorazila k nám velice smutná zpráva. S lítostí vám musíme oznámit, že při tragické autonehodě v Norsku zemřel vynikající chirurg, traumatolog a klubový lékař Žabin pan prof. MUDr. Libor Paša, Ph.D, který se staral o naše hráčky již dvacátou sezonu.

Pan profesor nebyl jen naše dlouholetá lékařská opora při každé sebemenší bolesti, ale i přítel. „Byl to skvělý člověk, pomáhal nejen sportovcům, ale i všem ostatním. Byl součástí naší nejúspěšnější éry,“ okomentoval smutným hlasem Jiří Hamza, který společně s doktorem Pašou a trenérem Bobrovským zdvihl trofej mistrů Euroligy v roce 2006.

Se svým odborným okem pan profesor nechyběl na žádném domácím zápase Žabin. Řadu let pomáhal i basketbalové ženské reprezentaci. Svojí milou povahou a pohotovou péčí pomohl kdejakému členu týmu i jejich nejbližším. „Velice mě to zasáhlo. Pan profesor byl úžasný člověk a nepostradatelná součást Žabin. Upřímnou soustrast rodině,“ uvedl generální manažer klubu Radek Šír.

Tato náhlá situace zasáhla všechny v našem týmu. Pan doktor byl člověk, který miloval basket. Vždy s nadšením a bez ostychu se vším pomohl a zkonzultoval, i když neměl pracovní dobu. Bude nám na lavičce velmi chybět.

Za všechny členy Žabin vyjadřujeme jeho rodině upřímnou soustrast. A panu profesorovi posíláme tam nahoru srdečné poděkování za vše, co pro nás za ty roky udělal. Vždycky patřil a bude patřit do naší basketbalové rodiny.