Žabiny v Chomutově nepochybily a jsou výhru od finále

V Chomutově bez sebemenšího zaváhání. Basketbalistky Žabin Brno od první minuty dirigovaly tempo druhého semifinálového duelu s Levharticemi a své soupeřky tentokrát přehrály s daleko jednoznačnějším výsledkem 97:54. V nedělním zápase si tak mohou loňské vicemistryně znovu zajistit lístek do finále nejvyšší české soutěže.

Přesně podle plánů na soustředěný výkon naběhly svěřenkyně Viktora Pruši do druhého semifinálového utkání v chomutovské sportovní hale. I přes občasné zbrklé ztráty dokázaly na obranné polovině soupeřky dostávat do složitých střel. Domácím Levharticím nepomohla ani zónová obrana, kterou Brňačky zkušeně překonávaly tříbodovými pokusy.

Dvě přesné trojkové střely do koše poslala i Michaela Vacková, které se ale při nájezdu v polovině druhé čtvrtiny nešťastně podlomilo kolono a zápas tím pro ni skončil. Její absenci pod košem však hostující celek tolik nepocítil. Na doskoku Žabiny jednoznačně dominovaly a zakládaly si tak šance pro rychlý přechod do útoku.

Naopak Levharticím chyběla s přesnou střelbou jejich zraněná kapitánka Michaela Krejzová. Ani v jedné desetiminutovce se domácím hráčkám nepodařilo překonat hranici dvaceti bodů, a to i přes to, že měly oproti Žabinám více šancí a pokusů úspěšně zakončit. Konkurovat loňskému vicemistrovi nemohly ani v počtu asistencí, které se díky dalšímu povedenému týmovému výkonu zastavilo na čísle 27.

V dresu Žabin se na hřišti představilo všech 11 hráček, jež se i bodově podílely na výsledné vysoké výhře 97:54. „Jsme rády, že se nám v tomto zápase podařilo potvrdit roli favorita. Sice jsem v prvním poločase měly hodně ztrát, ale v druhé části utkání jsme si to už pohlídaly a navyšovaly tak náš náskok. Doufáme, že sérii dokážeme v neděli doma ukončit a postoupit do finále,“ prozradila rozehrávačka vítězného celku Eliška Hamzová.

Třetí semifinálový duel se přesune do Brna na halu Rosničku, kdy se v neděli 9. dubna od 17 hodin před zraky domácích fanoušků pokusí Žabiny završit sérii třetí a tedy poslední nutnou výhrou. V rámci brněnské spolupráce přijdou hráčkám fandit i baseballisti z Hroši Brno a američtí fotbalisté z Alligators Brno, kteří o velikonočním víkendu pokračují ve startu svých sezon domácími střety s extraligovými týmy.

Levhartice Chomutov vs. Žabiny Brno 54:97 (13:24, 13:23, 10:26, 18:24)

Body: Vodráčková 18, Cunane 14 (+ 10 doskoků), Holmes 13 (+ 5 asistencí), Stoupalová 11, Čechová 10, Hamzová 10 (+5 asistencí), Knežević 8, Vacková 6, Záplatová 4, Šoukalová 2, Buřtová 1