Finále na dohled. Žabiny chtějí před domácím publikem slavit postup

Jediná výhra dělí brněnské basketbalistky ze Žabin od letošního třetího finále. Po triumfech v Českém a Federálním poháru se chtějí svěřenkyně Viktora Pruši probojovat i do finálového klání české nejvyšší ligy. Aby toho docílily, musí v neděli potřetí zdolat soupeřky z Chomutova.

Loňské vicemistryně letos znovu předvádí parádní výsledky. Do třetího sezonního finále jim schází už jen jedno vítězství, kterého mohou dosáhnout v nedělním duelu od 17 hodin s Levharticemi Chomutov. Své semifinálové soupeřky totiž v úvodním zápase porazily doma rozdílem 85:66, z venkovní odvety si přivezly dokonce jednoznačnější výhru 97:54.

Před domácí kulisou by tak sérii na tři vítězné utkání rády uzavřely. Motivací a hnacím motorem v hledišti jim budou kromě věrných fanoušků i další brněnští sportovci, američtí fotbalisté z Alligátorů a baseballisti Hroši Brno. „Na nedělní zápas se moc těšíme. Sice jsme s Chomutovem doma hrály o něco vyrovnaněji, než pak ve druhém zápase, ale věřím, že přesně na ten výkon z Chomutova navážeme a budeme znovu dominovat. Jsem ráda, že můžeme uzavřít sérii na Rosničce před našimi fanoušky a dokázat tak i dalším brněnským sportovcům, že jsme jeden z nejlepších týmů v republice a zaslouženě patříme do finále,“ prozradila americká pivotmanka Elissa Cunane, která si v semifinálové sérii drží bilanci double-double.

Do nedělního utkání naopak po prvotním vyšetření zřejmě nezasáhne pivotmanka Michaela Vacková, jež si v pátečním zápase podlomila při nájezdu koleno. Druhé finále ženské nejvyšší české soutěže v řadě za sebou (po nedohraném covidovém ročníku) se Žabiny pokusí urvat od 17 hodin před obrazovkami ČT sport Plus.