Žabiny míří do finále! Levhartice přehrály i napotřetí

Další brněnská zastávka – finále. Basketbalistky Žabin Brno porazily Levhartice Chomutov i ve třetím semifinále a potřetí v sezóně si tak zahrají o zlaté medaile. Před domácí skvělou kulisou znovu dominovaly zejména na doskoku i úspěšnosti střelby. V závěrečném duelu zvítězily 96:62 a zasloužily se tak o další jistou medaili z české nejvyšší soutěžě.

Domácí basketbalistky doslova vlétly za svým třetím semifinálovým vítězstvím. Levhartice na brněnské soupeřky sice znovu vytasily zónovou obranu, tentokrát si s ní však Žabiny poradily bez jakýkoliv problémů. Do vedení domácí poslala prvně Nikolina Knežević, jedenáctibodovým nástupem poté přispěla i Petra Záplatová. A i přes nerozvážné ztráty ve druhé desetiminutovce, domácí celek odcházel o poločasové pauze se 24 bodovým náskokem.

Stejně jak tomu bylo v zápasech minulých, druhý poločas změnu nepřinesl. Žabiňačky dominovaly na doskoku i v útoku a hostující Levhartice se bez svých dvou opor Michaely Krejzové a Kateřiny Bartoňové nedokázaly útočně chytnout. „Hořely jsme na doskoku, v obraně jsme nebyly, kde jsme měly. Chyběla nám rozehrávačka a naše hra byla taková neučesaná, nebyly jsme schopné zahrát akci, jak by měla být. Musíme zagresivnit v obraně a dostupovat hráčky,“ shrnula důvod vysoké prohry 96:62 chomutovská Monika Fučíková.

Žabiny si v poklidném tempu došly pro třetí a závěrečnou výhru v semifinálové sérii a koncem dubna tak ve svém třetím sezonním finále vyzvou ZVVZ USK Prahu v boji o titul mistryň České republiky. „Tímto zápasem jsme splnili jeden z předsezonních cílů. Jsem rád, že jsme zápas ani napotřetí nevypustili a nepodcenili, přestože jsme v poločase měli zase dvacet bodů plus. Ve velmi zaplněné Rosničce, za což chci divákům poděkovat, jsme ukázali pár pěkných basketbalových akcí. Přestože jsme trošku zápasili se ztrátami, kdy jsme byli na 24 asistencích a pořád jsme chtěli asistovat a sdílet míč, jsme byli schopní vydržet kvalitu hry a tempo nasazení. Hráčkám moc gratuluji a od zítřka se už soustředíme na finále s USK,“ okomentoval radostně Žabinský trenér Viktor Pruša.

Žabiny Brno vs. Levhartice Chomutov 96:62 (30:15, 23:14, 17:12, 26:21)

Brno: Cunane 18, Záplatová 17, Vondráčková 15, Knežević 13, Holmes 11, Stoupalová 7, Hamzová 7 (+7 asistencí), Čechová 6, Šoukalová 2, Buřtová 0, Mezihoráková 0