Žabiny v prvním finálovém pokusu neuspěly

Basketbalistky Žabin Brno si na vytoužené vítězství nad ZVVZ USK Praha musí ještě počkat. Pražanky svoji domácí palubovku uhájily 68:51 a ujaly se tak dle předpokladů vedení ve finálové sérii 1:0. Ta se přesouvá na Rosničku, kde si Brňanky mohou již v pondělí od 18 hodin spravit chuť.

Žabiny o šanci na vyrovnaný výsledek přišly ve druhé čtvrtině, kterou prohrály 24:10. Na své pražské rivalky ztrácely zejména výškově. A to v obraně i útoku. Zatímco pod košem se totiž dostávaly do faulů, na opačné polovině míče odevzdávaly přímo do ruk soupeřek. A ty z nich rychle přecházely do snadných šancí, které trestaly.

A přestože druhý poločas brněnský celek nezabalil, rval se až do poslední vteřiny a závěrečnou desetiminutovku ovládl o 4 body, odváží si z Prahy vysokou úvodní porážku 68:51. „Začaly jsme první čtvrtinu agresivně a pod kontrolou. Pak se to ale zlomilo v obraně. Povolily jsme a dovolily jim odskočit, což nás stálo zápas. O poločase nám trenér promluvil do duše, ať bráníme víc tvrdě a hrajeme jako tým. Což se nám dařilo, ale bohužel to nestačilo. Máme do pondělí co zlepšovat,“ uvědomuje si pivotmanka Elissa Cunane.

Druhý finálový zápas startuje na Rosničce v pondělí 22. dubna od 18 hodin. Živý přenos vysílá opět televizní stanice Nova Sport 1. Třetí duel je na plánu v pátek 26. dubna v Praze.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 68:51 (14:10, 24:10, 12:8, 18:22)

Body: Cunane 12, Sklenářová 10, Knežević 9, Hamzová 7, Dudášová 6, Stoupalová 5, Čechová 2, Záplatová 0