Žabiny začaly semifinále domácí výhrou

Úspěšnou výhrou před domácím publikem odstartovaly basketbalistky brněnských Žabin semifinálovou sérii s Levharticemi Chomutov. Svoje soupeřky přehrály zejména díky povedenému prvnímu poločasu, kde předváděly svoji hru. Ani druhý dech Levhartic v druhém poločase však nezabránil vítěznému konci pro domácí 85:66.

Připravené, koncentrované, s hladem po míči. Tak by se dal shrnout první poločas domácích hráček Žabin Brno. Parádní souhrou v ofenzivě i tvrdé obraně postupně odskakovaly svým semifinálovým soupeřkám na dvouciferný bodový rozdíl. Tabule po první dvacetiminutovce napovídala, že Žabiny si dojdou pro první vítezství v sérii nečekaně hladkým výsledkem.

Po poločasové pauze se však ze šaten vrátily dva jiné týmy. Žabinám se na útočné polovině přestalo dařit si vytvářet pozice pro jednoduché střely. Naopak chomutovské hráčky se trojkami a rychlými nájezdy pomalu vracely do utkání. Třetí čtvrtinu dokonce Levhartice ovládly 20:17. „Vytáhly na nás zónovou obranu a to nám nedělalo moc dobře. Ani v útoku a v obraně jsme vlastně celý druhý poločas nezahrály tak, jak bychom chtěly. Doufám, že se to do druhého zápasu polepší a vyhrajeme i v Chomutově,“ prozradila pivotmanka Natálie Stoupalová.

Žabiny jejich bodový polštář z první části duelu postačil k finálnímu vítězství 85:66 a do Chomutova tak odjedou s mírnou výhodou. „Řekli jsme si, že první vítězství je zásadní pro to určit směr celé série. Více méně už se nemáme čím překvapovat. Věděli jsme, s čím Chomutov do zápasu půjde, věděli jsme o jeho silných stránkách. Bohužel, ve druhém poločase jsme začali hrát velmi profesorsky. Začali jsme vypouštět souboje, 18 útočných doskoků je ohromné číslo, když si vezmeme, že to je tým, který je menší jak my. K tomu v návratu do přechodové fáze jsme nebyli zcela konstantní. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale musíme v Chomutově začít tak, jak jsme skončili první poločas, ne jak jsme skončili celý zápas,“ okomentoval nevyrovnaný výkon svých svěřenkyň Viktor Pruša.

Právě vydařený vstup domácích vypíchl trenér Levhartic.„Žabiny rozhodly v první čtvrtině, kdy získaly rozhodující náskok a vlastně se tím uklidnily. Naopak my jsme zpod koše míjeli a celkově z naší strany byla první čtvrtina slabší. Věřím ale, že doma ten začátek bude lepší a i tak zajímavější celkový průběh střetnutí,“ řekl hostující trenér Jozef Rešetár. Druhý semifinálový duel Žabiny odehrají v pátek 7. dubna od 15 hodin v Chomutově.

Žabiny Brno vs. Levhartice Chomutov 85:66 (26:12, 27:19, 17:20, 15:15)

Body: Cunane 16 (+11 doskoků), Hamzová 13 (+4 zisky), Knežević 13, Záplatová 10, Stoupalová 9, Holmes 9, Vacková 6, Šoukalová 4, Čechová 3, Vondráčková 2, Buřtová (nenastoupila), Mezihoráková (nenastoupila)