Žabiny boj o finále odstartují na Rosničce

Po týdenní pauze intenzivního tréninku a příprav na semifinálové klání vstupují basketbalistky Žabin Brno do předposledního kroku letošního ročníku Chance ŽBL. Jejich závěrečným sezonním cílem je finálová účast v nejvyšší lize. Tam se musí dostat přes soupeřky z Chomutova. První zápas v play-off hráčky sehrají v úterý 4. dubna od 18:00 na Rosničce.

Žabiny i Chomutov ovládly svoji čtvrtfinálovou sérii v nejkratším možném termíu 3:0. Zatímco brněnské basketbalistky ale zvítězily vždy vyšším bodovým rozdílem (96:42, 86:67, 83:59), Levhartice o svém postupu rozhodly až ve vypjatých koncovkách po střelách v poslední sekundě (66:63, 73:70, 79:78).

Dramatické duely však letos zatím s Žabinami ještě nepředvedly. Svěřenkyně Viktora Pruši si s chomutovským celkem poradil hladce jak v základní části, tak ve finále Českého poháru. Brněnské soupeřky ze severozápadu Čech přitom prožívají nejlepší klubovou sezonu, za čím stojí hlavně jejich neustupující motivovanost a bojovnost.

Favoritky a loňské vicemistryně proto vědí, že do nadcházejících utkání musí vstoupit velmi koncentrované na svoji hru. „Chomutov je momentálně v dobrém rozpoložení a na vítězné vlně. Určitě nám nedá nic zadarmo. Věřím ale, že si s ním dokážeme poradit jako v předešlých zápasech této sezony,“ potvrdila pivotmanka Natálie Stoupalová.

Jestli se jim to povede, nebo Levhartice Chomutov letos poprvé Žabiny potrápí, můžete sledovat přímo z haly Rosničky v úterý 4. dubna od 18 hodin, či na webu ČT sport.