Žabiny znovu nechybí v nominaci na kvalifikaci o Eurobasket

Čtveřice žabinských basketbalistek se dostala do širší nominace reprezentace při prvním listopadovém kvalifikačním bloku na Mistrovství Evropy 2025, v němž má Česko jakožto jeden z pořadatelských států jistou účast. V českém národním týmu tak spíše sehrávací povinnosti před důležitou akcí plní znovu silná trojice Natálie Stoupalová, Eliška Hamzová a Emma Čechová. Naopak premiérovou účast si v celku Francie odehraje Lou Lopez Sénéchal.

Lvice v kvalifikaci poměří síly se svými posledními soupeřkami z minulého Eurobasketu. Prvně ve čtvrtek 9. listopadu od 18 hodin na pražské hale Královka přivítají Německo, s nímž přišly v dramatické koncovce o šanci na postup do olympijské kvalifikace. O tři dny později, v neděli 12. listopadu, odehrají od 16 hodin druhé utkání na půdě Řekyň, přes které naopak na posledním šampionátu prošly v předkole play-off. Čtvrtým týmem české skupiny I, která je složena z pořadatelských států a tedy jistých postupujících, je Itálie. S ní se český tým ale střetne až v listopadu příštího roku.

Na uplynulém červnovém Eurobasketu české barvy hájily čtyři Žabiňačky: Natálie Stoupalová, Eliška Hamzová, Emma Čechová a Simona Sklenářová. A kromě poslední zmíněné Sklenářové, jenž reprezentační pauzu využívá k rekonvalescenci, jsou všechny hráčky připravené bojovat i nyní.

Svoji vstupenku si ve skupině E musí vysloužit basketbalistky Francie s další žabinskou oporou – Lou Lopez Sénéchal. Jakožto favoritky by však neměly mít problém. Žabinská posila si svoje místo v kvalitní a konkurencí bohaté francouzské sestavě zkusí urvat při čtvrtečním zápase doma s Lotyšskem, či na venkovním duelu v Irsku.

Žabinská stopa v kvalifikaci na Eurobasket 2025

Čtvrtek 9. listopadu
18:00 Česká republika vs. Německo
20:45 Francie vs. Lotyšsko

Neděle 12. listopadu
16:00 Řecko vs. Česká republika
18:00 Irsko vs. Francie