Další rána v koncovce. Žabiny ztratily zápas s Cadi a zkomplikovaly si postup

Žabiny Brno po většinu odvetného utkání Eurocupu ve Španělsku vedly. Závěrečné trojky Julie Soler z Cadi La Seu však stály brněnský celek další cennou koncovku. Místo zdařilé odvety a lepší pozice pro umístění ve skupině A si ze severu Španělska vezou porážku 69:66 a během reprezentační pauzy tak mají nad čím pracovat.

Po velice defenzivní úvodní desetiminutovce (7:8 pro Žabiny) otevřela druhou čtvrtinu první tříbodovou střelou Žabin jejich kapitánka Natálie Stoupalová. Následovaly ale dvě ztráty, které Španělky potrestaly šesti body v řadě. Trenér Viktor Pruša proto okamžitě zareagoval oddechovým časem, jenž jeho svěřenkyním prospěl. Prvně skóre trojkou s faulem srovnala Lou Lopez Sénéchal, poté brněnský tým poslala zpátky do vedení svými osmi body Petra Záplatová.

Nepatrný náskok si hostující basketbalistky díky tvrdé obraně dokázaly udržet i ve třetí čtvrtině, což rozproudilo publikum Cadi La Seu. Po odpískání úmyslného faulu Lopez Sénéchal se probraly i domácí hráčky a náskok Žabin stáhly na rozdíl jediného koše.

Střelecky výborně naladěné Záplatová a Stoupalová svými dalšími trojkami žádný zlom dlouze nepovolovaly. Třemi stejnými úspěšnými pokusy ale odpověděla Julia Soler, čímž minutu před koncem dostala svůj tým do vedení 67:65. „Věděli jsme, že tento zápas rozhodnou maličkosti a detaily. Bohužel už po několikáté jsme nebyli schopní dotáhnout zápas, ve kterém jsme byli většinu času ve vedení. Zlomový moment za mě nastal na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy jsme o devíti bodové vedení přišli vlastní nedisciplinovaností, kterou definovalo sedm ztrát na útočné polovině a nepokrytí do té doby fungujícího obranného doskoku. Soupeř trefil několik šťastných trojek, za které si však můžeme jedině sami,“ připustil hlavní trenér Viktor Pruša.

Tříbodový rozdíl si při vší smůle žabinského celku podržely Španělky až do konce a utkání tak otočily ve vítězný triumf 69:66. Pokud budeme hrát zápasy pouze třicet minut, budeme mít problém s každým týmem. A ani sporné výroky rozhodčích v kritických momentech pro nás nemůžou být omluvou. Vzhledem k naplnění postupového cíle je potřeba se zkoncentroval s velkou pravděpodobností na rozhodující zápas doma s Eleftherií,“ doplnil neideální výsledek pro další vývoj v evropské soutěži Pruša.

Cadi La Seu vs. Žabiny Brno 69:66 (7:8, 15:17, 24:28, 23:13)

Body: Záplatová 21 (5/8 trojky), Cunane 16, Stoupalová 13, Hamzová 8, Lopez Sénéchal 4, Čechová 2, Sklenářová 2, Knežević 0, Buřtová (nenastoupila), Kytlicová (nenastoupila), Smutná (nenastoupila)